Foto: Lielbritānijā protestā skolēni pieprasa aktīvāku rīcību cīņā ar klimata izmaiņām
Foto: AFP/Scanpix/LETA

Tūkstošiem skolēnu Lielbritānijā piektdien pieteikuši "streiku" un piedalījušies protestos, pieprasot aktīvāku rīcību cīņā ar klimata izmaiņām.

Demonstrācija notika arī Londonas Parlamenta laukumā, kur skolēni skandēja, glābiet mūsu planētu, un plakāti vēstīja "Mēs iestājamies par to, uz kā stāvam", "Es tikšu atstāts pēc stundām par šo" un citus saukļus.

"Tas ir vēstījums gan politiķiem, gan veids kā vairot zināšanas" par notiekošo, sacīja viens no skolēniem, kurš protestēja savas skolas formas tērpā, šādi vēloties uzsvērt, ka šobrīd viņam būtu jāatrodas skolā.

Līdzīgas demonstrācijas notika arī Braitonā, Līdsā, Mančestrā, Oksfordā un vairākās citās pilsētās.

Daudzi skolēni sacīja, ka skolas izrādījušas iecietību pret viņu vēlmi piedalīties demonstrācijās, kas ir daļa no plašākas jauniešu kustības, kuras ietvaros līdzīgi protesti notikuši arī Beļģijā, Francijā, Vācijā, Zviedrijā un citās valstīs.

Kāda 17 gadus veca meitene sacīja, ka viņas dzimtenē Vācijā šādas demonstrācijas jau notikušas, un, tiklīdz viņa uzzinājusi par gaidāmajiem protestiem Lielbritānijā, tā nolēmusi pievienoties. Viņa aicināja politiķus ātri atrisināt "Brexit" lietu un koncentrēties uz svarīgākiem jautājumiem, piemēram, vides problēmām.

"Jauni cilvēki to apzinās daudz labāk, vairums cilvēku, ko es pazīstu, pērk savu apģērbu lietoto preču veikalos," piebilda kāda 16 gadus veca meitene, kura sacīja, ka viņas skola izturējusies iecietīgi pret šiem protestiem. "Tās ir mazas lietas, ko mēs darām, bet valdība ir tā, kurai jādara lielas lietas," viņa piebilda.

Protestos piedalījās arī vairāku bērnu vecāki.

Lielbritānijas premjerministres Terēzas Mejas birojs atzinīgi novērtēja jauniešu iesaistīšanos jautājumos, kas tos ietekmē, taču norādīja, ka protesti atņem laiku mācību stundām, ko skolotāji rūpīgi sagatavojuši.

Tags

Lielbritānija Londona Terēza Meja

Comment Form