Porošenko ierosina atņemt pilsonību par piedalīšanos vēlēšanās Krimā
Foto: Reuters/Scanpix/LETA

Ukrainas prezidents Petro Porošenko iesniedzis parlamentam likumprojektu, kas paredz atņemt Ukrainas pilsonību cilvēkiem, kuri brīvprātīgi piedalījušies Krievijas rīkotās vēlēšanās anektētajā Krimā.

Tāpat par pamatu pilsonības zaudēšanai būs citas valsts pases izmantošana, šķērsojot Ukrainas robežu, ko fiksējis robežsardzes dienests.

Vienlaikus par "nebrīvprātīgu citas pilsonības iegūšanu" tiks uzskatīti gadījumi, kad Krimas iedzīvotāji ieguvuši Krievijas pilsonību Krievijas okupācijas administrācijas darbību rezultātā. Attiecīgi pussalas okupācija un Krievijas pilsonības piespiedu iegūšana nebūs pamats Ukrainas pilsonības zaudēšanai.

Krievija 2014. gada februārī okupēja Ukrainai piederošo Krimas pussalu. Kopš 2014. gada aprīļa Maskavas atbalstītie un apbruņotie kaujinieki, diversanti un Krievijas regulāro vienību karavīri ieņēmuši plašus apvidus Luhanskas un Doņeckas apgabalos, Ukrainas austrumos.

Sodot Krieviju par Krimas aneksiju un Austrumukrainas destabilizāciju, Eiropas Savienība, ASV un citas rietumvalstis noteikušas sankcijas daudzām Krievijas augstākajām amatpersonām, Kremļa tuvākā loka cilvēkiem, kā arī Krievijas ekonomikas finanšu, aizsardzības un enerģētikas nozarēm.

Konfliktā Ukrainas austrumos dzīvību zaudējuši 10 300 cilvēku, bet teju trīs miljoni devušies bēgļu gaitās.

Tags

ASV Doņecka Eiropas Savienība Krievija Krievijas pilsonība Krima Luhanska Maskava Petro Porošenko Ukraina

Comment Form