Trīs Lielbritānijas partijas noslēgušas vēlēšanu paktu, lai cīnītos pret 'Brexit'
Foto: AP/Scanpix/LETA

Trīs Lielbritānijas partijas – liberāldemokrāti, "zaļie" un "Plaid Cymru" - ceturtdien paziņojušas par vēlēšanu paktu, kura mērķis ir nodrošināt maksimāli daudz "Brexit" pretinieku ievēlēšanu parlamentā.

Vienošanās attiecas aptuveni 60 no 650 vietām Lielbritānijas parlamentā un paredz, ka vēlēšanās 12. decembrī katrā vēlēšanu apgabalā kandidēs tikai viens politiķis no šīm trim partijām.

Liberāldemokrātu līdere Džoanna Svinsone tviterī pauda prieku par šo vienošanos, norādot, ka tā ļaus pārliecināties, ka parlamentā tiek ievēlēti pēc iespējas vairāk to politiķu, kas atbalsta valsts palikšanu Eiropas Savienībā (ES).

"Mūsu gaišākā nākotne tiek veidota, strādājot kopā," norādīja skotu politiķe.

"Zaļie" norādīja, ka vienošanās ļaus tiem brīvi kandidēt uz desmit vietām Anglijā un Velsā.

"Zaļo" partijas līdzpriekšsēdētājs Anglijā un Velsā sacīja, ka šajā gadījumā runa ir par to, lai tiktu atzīta breksita potenciāli postošā ietekme uz tautu un vidi, un tiktu nodrošināts, ka parlamentā ir iespējami vairāk politiķu, kas iestājas pret "Brexit".

Velsiešu nacionālistu partijas "Plaid Cymru" līderis Ādams Praiss pavēstīja, ka "Plaid Cymru" pirmajā vietā liks velsiešu nacionālistu intereses un noliks partijas politiku malā, lai panāktu maksimāli daudz "Brexit" pretinieku ievēlēšanu parlamentā.

Tikmēr premjerministra Borisa Džonsona vadītie konservatīvie savas priekšvēlēšanu kampaņas centrā likuši solījumu realizēt "Brexit", bet lielākā opozīcijas partija – Leiboristu partija – solījusi vēlētājiem jaunu referendumu par "Brexit" un likusi noprast, ka atbalsta valsts palikšanu ES.

Tags

Brexit Lielbritānija

Comment Form