Foto: Policisti Bauskas novadā izņem nelegālu alkoholu, cigaretes, ieročus un munīciju
Foto: Valsts policija

Trešdien, 27. aprīlī Valsts policijas (VP) darbinieki divās mājvietās Bauskas novadā iepriekš sāktu kriminālprocesu ietvaros veica sankcionētas kratīšanas un izņēma nelegālas cigaretes, pašdarinātu alkoholu, brāgu, nelegālā alkohola ražošanas iekārtu, nereģistrētus šaujamieročus un munīciju, portāls "Delfi" uzzināja VP.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Policijā par notikušo sākti divi kriminālprocesi.

Kārtības sargi skaidroja, ka, turpinot aktīvu darbu saistībā ar akcizēto preču nelegālu apriti, trešdien, 27. aprīlī, Bauskas novada Gailīšu pagastā policisti pārbaudīja pretlikumīgu alkohola un tabakas realizāciju iepriekš sākta kriminālprocesa ietvaros un veica sankcionētu kratīšanu, kuras laikā vienā mājvietā tika izņemtas 4600 cigaretes, kur daļa smēķu bija bez Latvijas Republikas akcīzes markām, bet daļa – ar Baltkrievijas republikas akcīzes markām. Tāpat tika izņemti aptuveni 150 litri brāgas un aptuveni 65 litri pašdarināta alkohola, kura koncentrācija un precīzs daudzums tiks noteikts, veicot ekspertīzes.

Par alkoholisko dzērienu vai tabakas izstrādājumu nelikumīgu izgatavošanu (ražošanu), uzglabāšanu, pārvietošanu vai realizāciju, ja tā izdarīta lielā apmērā, Krimināllikumā paredzētais sods ir brīvības atņemšana uz laiku līdz pieciem gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai probācijas uzraudzība, vai sabiedriskais darbs, vai naudas sods, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Tajā pašā dienā VP Zemgales reģiona pārvaldes Bauskas iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas darbinieki arī iepriekš sākta kriminālprocesa ietvaros veica kratīšanu citā adresē, kur tika izņemti vairāki nereģistrēti šaujamieroči, proti, viena bise, divas pneimatiskās šautenes, viena pneimatiskā pistole un viena gāzes pistole, kā arī munīcija.

Par šaujamieroča un šaujamieroča munīcijas glabāšanu bez attiecīgas atļaujas Krimināllikumā paredzētais sods ir brīvības atņemšana uz laiku līdz trim gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai probācijas uzraudzība, vai sabiedriskais darbs, vai naudas sods.

Likumsargiem palīdzēja VP Zemgales grupas kinologs ar dienesta suņiem Darvinu un Dakar.

Tags

Valsts policija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form