Aplokðòu algas.
Foto: F64

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) Rīgas tiesas apgabala prokuratūrai nosūtījis kriminālprocesa materiālus ar lūgumu saukt pie kriminālatbildības Valsts ieņēmumu dienesta (VID) amatpersonu par kukuļa pieņemšanu, portālam "Delfi" pavēstīja KNAB galvenā speciāliste sabiedrisko attiecību jautājumos Laura Dūša.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Līdzās amatpersonai KNAB lūdz saukt pie kriminālatbildības arī piecas privātpersonas.

Izmeklēšanas gaitā iegūto pierādījumu kopums dod pamatu KNAB izmeklētājam uzskatīt, ka VID amatpersona pieņēmusi kukuli saistībā ar labvēlīga lēmuma pieņemšanu kukuļa devēja interesēs, atceļot iepriekš pieņemto VID lēmumu par pievienotās vērtības nodokļa (PVN) uzrēķinu, klāstīja Dūša.

KNAB izmeklētājs ierosina uzsākt kriminālvajāšanu pret VID amatpersonu par kukuļu pieņemšanu (Krimināllikuma (KL) 320.panta trešā daļa).

Izvērtējot pierādījumus, KNAB pieņem, ka iesaistītās privātās personas ir veikušas vairākus noziedzīgus nodarījumus un tiek rosināts uzsākt kriminālvajāšanu par kukuļa došanu trīs gadījumos, par kukuļņemšanas atbalstīšanu trīs gadījumos, par kukuļu pieņemšanu divos gadījumos, kā arī par grāmatvedības dokumentu viltošanu divos gadījumos.

Kriminālprocess uzsākts 2014. gada oktobrī.

Neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likuma noteiktajā kārtībā, piebilst KNAB.

Saskaņā ar likumu par kukuļa, tas ir, materiālu vērtību, mantiska vai citāda rakstura labumu, pieņemšanu, ko izdarījusi valsts amatpersona pati vai ar starpnieku par kādu jau izdarītu likumīgu vai nelikumīgu darbību vai pieļautu bezdarbību kukuļdevēja, kukuļa piedāvātāja vai citas personas interesēs, izmantojot savu dienesta stāvokli, neatkarīgi no tā, vai pieņemtais vai piedāvātais kukulis domāts šai valsts amatpersonai vai jebkurai citai personai, - soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu, atņemot tiesības uz noteiktu nodarbošanos vai tiesības ieņemt noteiktu amatu uz laiku līdz diviem gadiem.

Ja kukuļošana notikusi lielā apmērā, vai ja tās izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās, vai ja kukulis pieprasīts, - soda ar brīvības atņemšanu uz laiku no diviem līdz desmit gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas un atņemot tiesības uz noteiktu nodarbošanos vai tiesības ieņemt noteiktu amatu uz laiku līdz pieciem gadiem.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

KNAB Korupcija VID
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form