Policija izbeigusi kriminālprocesu pret Meroni par iespējamām nelikumībām ar Lemberga lietā arestēto mantu
Foto: LETA

Valsts policija ir izbeigusi kriminālprocesu pret Šveices advokātu Rūdolfu Meroni par Ventspils mēra Aivara Lemberga lietā arestētās mantas iespējamu ieķīlāšanu, noskaidroja aģentūra LETA.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kriminālprocess bija kvalificēts pēc Krimināllikuma panta par nelikumīgām darbībām ar arestētu mantu. Meroni šajā lietā bija piemērots statuss - persona, pret kuru sākts kriminālprocess. Kriminālprocess bija sākts pēc vairākiem iesniegumiem.

"Pārbaudot iesniegumos norādītās ziņas par Ventspils uzņēmumu ieķīlāto mantu, tika konstatēts, ka šī manta nav arestēta kriminālprocesā, kas šobrīd ir iztiesāšanā. Tāpēc pieņemts lēmums par kriminālprocesa izbeigšanu, jo nav noticis noziedzīgs nodarījums," aģentūrai LETA apliecināja Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļā.

Policija iztiesāšanā minēto kriminālprocesu neatklāja, taču aģentūrai LETA zināms, ka šī lieta ir patlaban tiesā esošā Ventspils mēra krimināllieta, kurā pirmā instance šogad nolasīja spriedumu.

Plašāku informāciju par nu jau izbeigtajā lietā konstatēto un izbeigšanas argumentiem policijā nesniedza.

Jau ziņots, ka Rīgas apgabaltiesa 2020. gada 17. augustā atcēla Meroni no Lemberga krimināllietā arestētās mantas glabāšanas. Šogad februārī pēc sprieduma pasludināšanas Lemberga lietā šīs tiesas tiesnese Irīna Jansone žurnālistiem skaidroja, ka lēmums mainīt glabātāju arestētajai mantai tika pieņemts, jo bija saņemtas ziņas par to, ka pret Meroni jau ir sākts kriminālprocess par iespējamām nelikumībām ar mantu.

Tiesa toreiz nolēma mantu nodot glabāšanā Iekšlietu ministrijas pārziņā esošajai Nodrošinājuma valsts aģentūrai, taču tālākajā sarakstē aģentūrai radušās problēmas mantu pieņemt. Ticis norādīts, ka mantas glabātājs atsakās šo mantu nodot, skaidroja Jansone.

Ņemot vērā, ka nav izpildīts tiesas lēmums, Rīgas apgabaltiesa, pasludinot spriedumu Lembergam, pieņēma blakuslēmumu, kurā Valsts policiju aicināja sākt jaunu kriminālprocesu pret Meroni pēc Krimināllikuma panta par tiesas nolēmuma neizpildīšanu vai izpildes kavēšanu.

Ja spriedums Lemberga lietā tiks pārsūdzēts, kas, visticamāk, arī notiks, šis blakuslēmums vēl nestāsies spēkā. Lūgumu tiesai sagatavot pilno spriedumu Lemberga lietā iesniedza vairāki apsūdzēto aizstāvji, kā arī prokuratūra. Rīgas apgabaltiesa par pilna spriedumu pieejamības datumu šajā krimināllietā noteica 22. jūniju.

Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļā skaidroja, ka tiesa balstās uz savā rīcībā esošajiem faktiem. Tiklīdz policija no tiesas saņems blakuslēmumu, tā attiecīgi to izvērtēs.

Rīgas apgabaltiesa februārī Ventspils domes priekšsēdētājam piesprieda piecu gadu cietumsodu, mantas konfiskāciju un 20 000 eiro sodu. Ja nākamās tiesu instances nemainīs šādu spriedumu Lembergam tiks konfiscēti īpašumi, uzņēmumu kapitāldaļas, automašīnas, naudas līdzekļi un citas mantas desmitiem miljonu vērtībā.

Lembergu pēc sprieduma nolasīšanas apcietināja tiesas zālē, jo tiesa lēma līdz šim spēkā esošos drošības līdzekļus atcelt.

Tiesa nolēma, ka Lembergam cietušajiem jāmaksā kopumā aptuveni 64 000 eiro.

Lembergu tiesa 19 apsūdzības sadaļās atzina par vainīgu, bet 21 sadaļā attaisnoja.

Lemberga dēlam Anrijam tiesa piesprieda divus gadus un vienu mēnesi cietumā, kā arī mantas konfiskāciju.

Savukārt kādreizējam Lemberga biznesa partnerim Ansim Sormulim tiesa piesprieda divu gadu cietumsodu un mantas konfiskāciju.

Lemberga dēlu un Sormulim iepriekš noteiktos ar brīvības atņemšanu nesaistītos drošības līdzekļus gan atcels tikai stājoties spēkā šādam spriedumam.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Iekšlietu ministrija Rīgas apgabaltiesa Valsts policija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form