Prokurors Rīgas domei iesniedz brīdinājumu par savlaicīgu informācijas nesniegšanu
Foto: F64

Rīgas pilsētas Centra rajona prokuratūras prokurore iesniegusi prokurora brīdinājumu par Rīgas domes Īpašuma departamenta rīcību par savlaicīgu atbildes nesniegšanu tiesai un policijai, portāls "Delfi" uzzināja prokuratūrā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Prokuratūra pārbaudīja Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Rīgas Centra iecirkņa materiālu par atteikšanos uzsākt kriminālprocesu par Rīgas apgabaltiesas Krimināllietu tiesu kolēģijas lēmuma neizpildi no Rīgas domes amatpersonu puses.

Rīgas apgabaltiesa 2017. gada 25. oktobra blakuslēmumā dažādām institūcijām, tajā skaitā, Rīgas domei, bija uzdevusi veikt pasākumu kopumu pārkāpumu novēršanai, kas tika konstatēti krimināllietas izskatīšanas gaitā. Lēmums pēc tā stāšanās likumīgā spēkā tika nosūtīts Rīgas domei izpildes organizēšanai.

Prokurore konstatēja, ka Rīgas domes Īpašuma departaments pārkāpis lēmumā noteikto mēneša izpildes termiņu un neinformēja par blakus lēmuma izpildi, veiktajiem pasākumiem vai izpildes kavēšanās iemesliem.

Tiesa atbildi par pasākumiem konstatēto pārkāpumu novēršanai saņēma 2018. gada 15. oktobrī pēc atkārtotu pieprasījumu nosūtīšanas.

Tāpat konstatēts, ka Rīgas domes Īpašuma departaments pārkāpis Iesniegumu likumu, proti, atbildi uz policijas 2019. gada 7. marta pieprasījumu tas informāciju sniedza 2019. gada 25. aprīlī, nevis mēneša laikā.

Prokurora pārbaudē konstatēts, ka norādītie savlaicīgās neizpildes iemesli ir uzskatāmi par formāliem un atbildes sniegtas, pārkāpjot viena mēneša izskatīšanas termiņu.

Pamatojoties uz Prokuratūras likuma 18. pantu prokurore Rīgas domes Īpašuma departamentam iesniegusi prokurora brīdinājumu.

Šis likuma pants nosaka, ka tad, ja personas rīcībā ir konstatētas likuma pārkāpuma pazīmes vai pazīmes, kas liecina par prettiesiskas darbības iespējamību, prokurors šai personai rakstveidā izsaka brīdinājumu par likuma pārkāpuma nepieļaujamību.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Rīgas apgabaltiesa Rīgas dome Rīgas domes Īpašuma departaments Valsts policija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form