Uz saturu

Tā dēvētajā 'Krājbankas' lietā lūdz notiesāt Priedīti un Antonovu 

Authors

www.DELFI.lv

Article Actions

APP - Article Actions

Tā dēvētajā 'Krājbankas' lietā lūdz notiesāt Priedīti un Antonovu
Foto: DELFI

Šā gada aprīlī Organizētās noziedzības un citu nozaru specializētās prokuratūras prokurors tiesai nodevis tā dēvēto "Latvijas Krājbankas" krimināllietu, lūdzot sodīt divas personas, portāls "Delfi" uzzināja prokuratūrā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Viena persona apsūdzēta par piesavināšanos, ja tā izdarīta lielā apmērā, par pilnvaru ļaunprātīgu izmantošanu un pārsniegšanu mantkārīgā nolūkā un par grāmatvedības un statistiskās informācijas noteikumu pārkāpšanu, ja radīts būtisks kaitējums valstij. Otra persona pie atbildības saukta par līdzdalību piesavināšanās lielā apmērā organizēšanā.

Policija lietu prokuratūrai nodeva 28.decembrī, bet prokuratūra apsūdzības uzrādīja 10.janvārī.

Lieta nodota Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesai.

Kriminālprocesa lielā apjoma dēļ, kā arī, lai neradītu šķēršļus kriminālprocesa attiecību noregulēšanai saprātīgos termiņos un sekmētu kriminālprocesa efektīvu norisi, prokurors kriminālprocesu sadalīja un procesu daļā nosūtīja Valsts policijas Galvenās Kriminālpolicijas pārvaldes Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldei, kur tiek turpināta mērķtiecīga lietas apstākļu izmeklēšana.

Izdalītajā "Krājbankas" krimināllietā apsūdzība celta bijušajam bankas līdzīpašniekam Vladimiram Antonovam, iepriekš apstiprināja Antonova advokāts Viesturs Zauls.

Advokāts atklāja, ka Antonovam apsūdzība ir celta pēc tā paša panta, kas bijušajam bankas prezidentam Ivaram Priedītim, un neattiecas uz grāmatvedības un statistiskās informācijas noteikumu pārkāpšanu.

Priedītim celta apsūdzība, kur pirmā apsūdzības daļa ir par svešas mantas prettiesisku iegūšanu lielā apmērā. Apsūdzība celta pēc Krimināllikuma 179.panta trešās daļas, proti, par piesavināšanos, ja to izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās.

Turklāt, šī kriminālprocesa ietvaros bija izdalīts atsevišķā lietvedībā materiāls par noziedzīgi iegūtas mantas atzīšanu.

2013.gada 29.oktobrī Rīgas Vidzemes priekšpilsētas tiesa slēgtā tiesas sēdē izskatīja Valsts policijas Galvenās Kriminālpolicijas pārvaldes Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes un Organizētās noziedzības un citu nozaru specializētās prokuratūras pieteikumu par akciju sabiedrības "Latvijas Krājbanka" noziedzīgi iegūtas mantas atzīšanu 15 025 222 eiro apmērā.

Tiesa par noziedzīgi iegūtu mantu atzina "Latvijas Krājbanka" naudas līdzekļus 15 000 000 eiro apmērā, savukārt daļā par 25 222 eiro procesu par noziedzīgi iegūtu mantu izbeidza.

Pieteikuma iesniedzēji uzskatīja, ka tiesas pieņemtais lēmums nav likumīgs un Rīgas apgabaltiesā tika iesniegtas apelācijas sūdzības.

Rīgas apgabaltiesa slēgtā tiesas sēdē lietu apelācijas kārtībā skatīja 2014.gada 7.janvārī, kur apmierināja Valsts policijas un prokuratūras sūdzību un atcēla Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesas 2013.gada 29.oktobra lēmumu daļā par 25 222 eiro procesa par noziedzīgi iegūtu mantu izbeigšanu, līdz ar to, par noziedzīgi iegūtu mantu tika atzīti un atgūti "Latvijas Krājbankas" naudas līdzekļi 15 025 222 eiro apmērā.

Šis Rīgas apgabaltiesas lēmums nebija pārsūdzams.

Jau vēstīts, ka 2011.gada nogalē "Krājbankā" tika konstatēts ap 100 miljonu latu līdzekļu iztrūkums, bet 23.decembrī Rīgas apgabaltiesa "Krājbanku" pasludināja par maksātnespējīgu. Ņemot vērā līdzekļu iztrūkumu, Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) padome nolēma apturēt visu "Krājbankas" finanšu pakalpojumu sniegšanu. VP par notikušo sāka kriminālprocesu.

"Krājbankas" kriminālprocesā aizdomās par piesavināšanos lielā apmērā tiek turēts bijušais bankas prezidents Ivars Priedītis, bankas līdzīpašnieks Vladimirs Antonovs, kā arī bijušie bankas valdes locekļi Dzintars Pelcbergs un Mārtiņš Zalāns. Šajā kriminālprocesā izmeklētāji 2011.gadā aizturēja arī bijušo bankas valdes locekli Svetlanu Ovčiņņikovu.

Noziedzīgie nodarījumi, par kuriem tiek turēti aizdomās bijušais bankas valdes priekšsēdētājs Ivars Priedītis, īpašnieks Vladimirs Antonovs, Pelcbergs un Zalāns, kvalificējami kā sevišķi smagi. Policija ir arestējusi minēto personu mantu.


Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Dzintars Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) Ivars Priedītis Latvijas Krājbanka Rīgas apgabaltiesa Valsts policija Vidzeme Vladimirs Antonovs
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form

Informējam, ka DELFI portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē.