Jurģis Liepnieks
Foto: AFI

Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesai būs jāvērtē, vai tā dēvētajā digitālās televīzijas krimināllietā apsūdzētā Jurģa Liepnieka izteikumi Rīgas apgabaltiesā, ir vērtējami kā necieņas izradīšana tiesai, portāls "Delfi" uzzināja tiesā.

Prokurors Edvīns Piliksers, kurš uztur apsūdzību tā dēvētajā digitālajā TV lietā, otrdien tiesu lūdza saukt Liepnieku pie administratīvās atbildības par necieņa pret tiesu. Par šādu pārkāpumu var piemērot naudas sodu līdz 250 latiem vai administratīvo arestu uz laiku līdz 15 diennaktīm.

Tiesā portāls "Delfi" uzzināja, ka Liepnieks, nolasot savas rakstveida liecības par grozīto apsūdzību, ir, pēc prokurora domām, paudis necieņu tiesai. Liepnieks esot Pilikseru nodēvējis par padomju represīvās sistēmas darbinieku.

Rīgas apgabaltiesa nolēma, ka šī lieta izvērtēšanai pēc piekritības ir jāsūta Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesai, kurai tagad būs jāvērtē – vai Liepnieks ar savu runu ir izrādījis necieņu tiesai.

Savukārt pašā digitālās TV lietā jau nākamnedēļ varētu būt zināms tiesu debašu datums, jo tiek lēsts, ka tiesas izmeklēšana noslēgsies.

Jau ziņots, ka aprīļa otrajā pusē prokurors Piliksers digitālās televīzijas lietā nolēma grozīt apsūdzību.

Vairāk nekā piecus gadus iztiesātā digitālās televīzijas krimināllieta ir saistīta ar VAS "Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs" meitasuzņēmuma "Digitālais Latvijas radio un televīzijas centrs" un "Kempmayer Media Limited" meitasfirmas "Kempmayer Media Latvia" vienošanos, kas paredzēja vairākos posmos ieviest digitālo televīziju un Latvijā nogādāt dažādu specifisku aparatūru digitālajai apraidei. Projekta kopējās izmaksas iepriekš lēstas daudzos desmitos miljonu latu.

Neviens no apsūdzētajiem savu vainu inkriminētajos noziegumos neatzīst. Daži no apsūdzētajiem skaidro, ka nesaprot, kādus tieši noziegumus prokuratūra viņiem inkriminējusi, citi savukārt norāda uz apsūdzības nepilnībām.

Tiesas sastāvs ar tiesnesi Juri Stukānu priekšgalā lietu sāka skatīt 2008.gada 28.augustā. Pirms tam kopš 2007.gada novembra beigām lietu skatīja tiesneses Žanetes Vēveres sastāvs, taču 2008.gada 19.maijā Vēvere pieņēma sev izteikto noraidījumu saistībā ar iespējamu interešu konfliktu.

Tags

Kempmayer Latgale Rīgas apgabaltiesa

Comment Form