Vērienīgā 'medus blēžu' lieta nodota kriminālvajāšanai
Foto: DELFI

Valsts policijas Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldē (ENAP) pabeigta izmeklēšana krimināllietā par medus pārdevēju apkrāpšanu vairākos Latvijas reģionos. Par aizdomās turētajiem šajā lietā tika atzītas četras personas vecumā no 30 līdz 50 gadiem.

"Delfi" jau ziņoja, ka 2015. gada vasarā policija no vairākiem medus tirgotājiem bija saņēmusi iesniegumus par iespējamu krāpniecību. ENAP amatpersonas konstatēja, ka laika posmā no 2015. gada jūlija līdz 2015. gada augustam organizēta grupa, uzdodoties par kādu uzņēmumu, noformējot fiktīvus pirkšanas – pārdošanas līgumus un nesamaksājot par piegādāto preci, vairākiem biškopjiem no dažādiem Latvijas reģioniem izkrāpa medu.

Izmeklēšanas laikā likumsargi noskaidroja, ka uzņēmuma vārdā noslēgtie līgumi ar medus piegādātājiem un pārdevējiem ir viltoti. Pretlikumīgo darbību veikšanā izmantotais uzņēmums nav veicis darījumus, kas saistīti ar medus pirkšanu no biškopjiem, turklāt uzņēmuma pamatdarbības veids nav saistīts ar pārtikas produktu iegādi un realizāciju.

Par iepriekš minēto noziegumu tika aizturētas četras personas vecumā no 30 līdz 50 gadiem.

Pirmstiesas izmeklēšanas laikā uzsāktais kriminālprocess tika kvalificēts pēc Krimināllikuma 177. panta 3. daļas (Par krāpšanu, ko izdarījusi organizēta grupa) un 275. panta 2. daļas (Par dokumentu viltošanu, kas izdarīta mantkārīgā nolūkā vai to izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās).

Ņemot vērā, ka kriminālprocesa ietvaros ir veiktas visas nepieciešamās izmeklēšanas darbības, lai nostiprinātu iegūto pierādījumu bāzi, tika pieņemts lēmumus par kriminālprocesa nodošanu Rīgas tiesas apgabala prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai.

Iepriekš likumsargi ziņoja, ka izmeklēšanā noskaidrojuši, ka kopumā no zemniekiem izkrāptas aptuveni četras tonnas medus tūkstošiem eiro vērtībā.

Tags

ENAP Valsts policija

Comment Form