Amatiem NEPLP komisija virza Kalderausku un Eglīti; Kaimiņš gribējis virzīt Putni
Foto: LETA

Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) vakantajiem locekļu amatiem Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija ceturtdien izraudzījusies TV3 žurnālisti Ievu Kalderausku un bijušo TV3 žurnālistu Jāni Eglīti.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Komisijas deputāti bija vienoti viedoklī par Kalderauskas virzīšanu amatam, uzsverot, ka viņa atstājusi ļoti labu iespaidu. Savukārt par otru kandidatūru deputātiem bija atšķirīgi viedokļi.

Ņemot vērā atšķirīgos deputātu viedokļus, par otru NEPLP locekļa amata kandidātu notika papildu diskusijas, mēģinot vienoties par veidu, kādā izvēlēties otru NEPLP locekli.

Mēģinot rast labāko risinājumu tam, kā izraudzīties otru kandidātu, deputāti vienojās katrs nosaukt personu, par ko gatavi balsot.

Komisijas priekšsēdētājs Artuss Kaimiņš (KPV LV) sacīja, ka atbalstīs Eglīti. Šādai pozīcijai pievienojās arī deputāte Dagmāra Beitnere-Le Galla (JKP).

Kaimiņš vēlējies NEPLP locekļa amatā atbalstīt kādreizējo Kultūras ministrijas Mediju politikas nodaļas vadītāju Robertu Putni, taču to darīt atturējusi kandidāta darbošanās politiskajā organizācijā.

Kaimiņš aģentūrai LETA sacījis, ka viņa favorīti amatiem NEPLP bija Kalderauska un Putnis, taču vēlāk viņš savu viedokli mainījis, jo, aprunājoties ar Putni, secināts, ka amata pretendents, kļūstot par NEPLP locekli, negrasās apturēt darbību partijā "Progresīvie". Kaimiņš izvēlējies amatam virzīt Eglīti.

Lai arī likums šādu pienākumu neparedz, Kaimiņš uzskata, ka NEPLP locekļi nedrīkstu būt partiju biedri. Tāpēc viņš varētu rosināt izmaiņas Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumā, lai tajā nostiprinātu minēto aizliegumu. Kaimiņš pauda cerību, ka abiem amatiem NEPLP virzītajiem kandidātiem izdosies kvalitatīvi veikt savus pienākumus. Deputāta ieskatā ļoti līdzīgas pieredzes abiem jaunajiem amatu pretendentiem neapgrūtinās NEPLP darbu.

Vairāki deputāti norādīja, ka amatā atbalstīt gatavi kādreizējo Kultūras ministrijas Mediju politikas nodaļas vadītāju Robertu Putni, atbalsts izteikts arī bijušajam interneta žurnāla "Satori.lv" galvenajam redaktoram Ilmāram Šlāpinam.

Deputāte Ināra Mūrniece (VL-TB/LNNK), uzklausot citu deputātu viedokli, norādīja, ka ņems vērā Latvijas Žurnālistu asociācijas viedokli un tāpēc balsos par Eglīti. Izvirzīt Eglīti nolēma arī deputāts Māris Kučinskis (ZZS), gan atzīstot, ka šādu izvēli izdara, lai noslēgtu šo procesu un cerot ar abiem kandidātiem tikties frakcijā pirms Saeimas balsojuma.

Lai amatiem izvirzītās personas varētu stāties amatos, par viņiem jābalso Saeimai.

Kā ziņots, uz vakantajiem amatiem pretendē 13 kandidāti.

Vakances NEPLP radušās, jo to atstāja divi tās locekļi, tostarp priekšsēdētāja Dace Ķezbere.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

KPV LV Artuss Kaimiņš Ināra Mūrniece Kultūras ministrija Māris Kučinskis NEPLP Saeima TV3 VL-TB/LNNK
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form