Ar dejas performanci protestēs pret RPIVA likvidēšanu
Foto: DELFI

Otrdien no plkst. 11.30 pretī Ministru kabinetam (MK) Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas (RPIVA) topošie deju un ritmikas skolotāji ar dejas performanci protestēs pret akadēmijas likvidēšanu, portālu "Delfi" informēja augstskolā.

Performances režisore, RPIVA studente Malvīne Kreņģele, norāda, ka ar dejas performanci vēlas uzrunāt ministrus, kuri kādā no februāra valdības sēdēm "balsos par vai pret mums".

"Dejas un ritmikas pedagogi ir patiesi vīlušies Izglītības un zinātnes ministrijas un ministra lēmumos un komunikācijā ar akadēmiju, kas mums pamatoti liek apšaubīt ministrijā pie varas grožiem esošo kompetenci un objektivitāti augstskolu reformu jautājumos," skaidro Kreņģele. "Tā vien šķiet, ka ministrijai daudz vienkāršāk ir likvidēt vienu labu augstskolu, nekā pilnvērtīgi veikt savus darba pienākumus, analizējot programmas, datus, rezultātus, riskus un tādā procedūras kārtībā, kā to nosaka laba pārvaldība, demokrātija un likumība," norāda RPIVA studente.

Ar dejas preformanci studenti vēlas tikt saredzēti, sadzirdēti un saprasti, uzsver RPIVA pārstāve. "Un tā kā ir Valentīndiena, tad mēs sakām: "Redziet un dzirdiet: mēs mīlam RPIVA!""

Protestu rīko RPIVA studentu parlaments, tas ilgs līdz 12.30. Plānots, ka protestā piedalīsies aptuveni 40 augstskolas studentu.

Kā ziņots, Izglītības un zinātnes ministrija ir nolēmusi ar 2017. gada augustu reorganizēt RPIVA, to pievienojot Latvijas Universitātei (LU). Kā apstiprināja ministrijā, tas nepieciešams, lai veiktu resursu koncentrāciju un panāktu iespējami efektīvu valsts budžeta līdzekļu izmantošanu.

Izglītības un zinātnes ministrija solīja, ka visas astoņas RPIVA reģionālās filiāles tiks saglabātas un visi pasniedzēji pāries uz darbu LU.

Izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis (V) norādīja, ka tad, kad aptuveni 2019. gadā sāksies studiju programmu konsolidācija, konkursos uz pasniedzēju amata vietām varēs piedalīties kā LU, tā arī pašreizējie RPIVA mācībspēki, tātad būs "veselīga un draudzīga konkurence".

Source

www.DELFI.lv

Tags

Izglītības un zinātnes ministrija Latvijas Universitāte Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmija
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form