Arī 200 eiro pabalsts pensionāriem netiks pakļauts parādu piedziņai, taču tiesu izpildītāji ir jāinformē
Foto: LETA

Seniorus un citus Covid-19 vienreizējā 200 eiro pabalsta saņēmējus aicina laicīgi informēt savus tiesu izpildītājus par tā saņemšanu, lai izvairītos no pabalsta novirzīšanas personas parādu segšanai, portālu "Delfi" informēja Latvijas Zvērinātu tiesu izpildītāju padomē (LZTIP).

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Uz šo vienreizējo pabalstu 200 eiro apmērā, tāpat kā uz Covid-19 vienreizējo ģimenes pabalstu 500 eiro apmērā par katru bērnu, tiesu izpildītāji piedziņu nevērsīs, ja persona par pabalsta saņemšanu laicīgi būs informējusi savu tiesu izpildītāju. Kā uzsvēra padomē, jautājums ir aktuāls tiem parādniekiem, kuru ikmēneša ienākumi pārsniedz 300 eiro.

LZTIP priekšsēdētāja Iveta Kruka skaidroja: "Šajā situācijā svarīgi, lai par Covid-19 vienreizējā pabalsta saņemšanu 200 eiro apmērā tiesu izpildītājus laikus informē tie parādnieki, kuru ikmēneša ienākumi pārsniedz 300 eiro, jo tikai no tiem parādnieka ienākumiem, kuri pārsniedz valstī noteiktās minimālās algas apmēru (šobrīd 500 eiro), var tikt veikti ieturējumi parādu segšanai."

Savukārt personām, kuru ikmēneša ienākumi nesasniedz 300 eiro, informēt tiesu izpildītājus par pabalsta saņemšanu 200 eiro apmērā nav nepieciešams. "Izņēmums ir uzturlīdzekļu piedziņas lietas nepilngadīgu bērnu uzturam vai Uzturlīdzekļu garantiju fonda administrācijas labā, kad parādniekam tiek saglabāti naudas līdzekļi 50% apmērā no minimālās mēneša darba algas (šobrīd 250 eiro), bet visi ienākumi, kas pārsniedz 250 eiro, tiek novirzīti personas parādsaistību segšanai," turpināja Kruka.

LZTIP atgādina, ka tiesu izpildītājs pats nevienā datu bāzē nevar iegūt informāciju par to, vai parādnieks saņem noteikta veida pabalstus. Šādu informāciju zina tikai pats parādnieks.

Portāls "Delfi" jau ziņoja, ka Saeima ceturtdien, 11. martā, kā steidzamus pieņēma likuma grozījumus, kas Covid-19 krīzes laikā paredz visiem pensionāriem, personām ar invaliditāti un apgādnieku zaudējušām personām izmaksāt vienreizēju pabalstu 200 eiro apmērā.

Pabalstu saņems vecuma, invaliditātes, apgādnieka zaudējuma pensijas saņēmēji, kā arī personas, kas saņem valsts sociālā nodrošinājuma pabalstu, atlīdzību par darbspēju vai apgādnieka zaudējumu. Vienreizējo pabalstu izmaksās arī par bērniem ar invaliditāti, kā arī bērniem un pilngadīgām personām, kam nepieciešama īpaša kopšana.

Pabalstu saņems personas, kurām attiecīgo pensiju vai pabalstu ir tiesības saņemt laika posmā no 1. marta līdz izsludinātās ārkārtējās situācijas beigām.

Vienreizējā pabalsta izmaksa notiks automātiski, un Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra (VSAA) visām mērķgrupām to izmaksās aprīlī. Pabalstu piegādās saņēmēja dzīvesvietā bez maksas vai pārskaitīs uz kredītiestādes vai pasta norēķinu sistēmas kontu.

Ja tiesības uz vienreizējo pabalstu personai radušās no 1.marta, VSAA bez personas iesnieguma to piešķirs un izmaksās 30 dienu laikā no dienas, kad pieņemts lēmums par pensijas, atlīdzības, valsts sociālā nodrošinājuma pabalsta vai personas īpašās kopšanas pabalsta piešķiršanu. Vairāk par pabalstu var lasīt šeit.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form