Augstākajai izglītībai aug vērtība, pēc absolventu nodarbinātības un ienākumiem secina IZM
Foto: LETA

Gan nodarbinātības, gan ienākumu dinamika uzrāda augstākās izglītības vērtības pieaugumu, apkopojot augstskolu absolventu datu monitoringu pēdējos trijos gados, secina Izglītības un zinātnes ministrija (IZM).

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

IZM skaidro, ka augstākā izglītība nodrošina cilvēkiem pieaugošu nodarbinātību augstas kvalifikācijas profesijās, kā arī pieaugošu ienākumu līmeni otrajā un trešajā gadā pēc absolvēšanas. Šīs tendences apstiprina rādītāji gan tautsaimniecības, gan indivīda līmenī.

Dati arī liecina, ka Covid-19 pandēmijas laikā ir vērojams būtisks uzņēmējdarbības aktivitāšu pieaugums, kas ļauj pieņemt, ka augstākās izglītības iestāžu absolventi ir tie, kuri krīzes apstākļos saredz iespējas attīstībai un izmanto tās.

Jau trešo gadu tiek turpināta datu ievade augstskolu absolventu datu monitoringa rīkā, kas sniedz informāciju par augstāko izglītību ieguvušo personu nodarbinātību, ienākumiem un nodarbinātības līmeni desmit gadus pēc augstskolas beigšanas. Šobrīd monitoringā parādās to augstskolu absolventu gaitas, kas saņēmuši diplomu 2017., 2018. un 2019.gadā. Šiem datiem secīgi tiks pievienota informācija par augstskolu absolventiem 2020.gadā un vēlāk. Mērījumus par absolventa situāciju darba tirgū, ienākumiem un citiem rādītājiem, kas raksturo dzīves kvalitāti, sāk vākt gadu pēc augstskolas beigšanas.

Pirmā datu kopa 2019.gadā deva ieskatu 2017.gada absolventu darba gaitās gadu pēc absolvēšanas. 2020.gadā datubāzei pievienoja 2018.gada absolventu darba gaitas 2019.gadā, kā arī monitorēja 2017.gada absolventu nodarbinātību otrajā gadā pēc augstākās izglītības iestādes absolvēšanas. 2021.gadā tika pievienoti 2019.gada absolventu darba gaitu ieraksti gadu pēc absolvēšanas, kā arī turpināts 2018. un 2017.gada absolventu monitorings attiecīgi otrajā un trešajā gadā pēc absolvēšanas. Kopējais ierakstu skaits absolventu monitoringa datu bāzē 2021.gadā sasniedza 88 438.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Izglītības un zinātnes ministrija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form