Bēgļiem no Ukrainas dažādos pabalstos izmaksāti 768 958 eiro
Foto: AP/Scanpix/LETA

Sniedzot palīdzību bēgļiem no Ukrainas dažādos pabalstos izmaksāti 768 958 eiro, šodien preses brīfingā teica Rīgas domes labklājības departamenta direktore Irēna Kondrāte.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Pabalsti izmaksāti 3200 personām.

Pārsvarā līdzekļi izmaksāti, lai nodrošinātu garantēto minimālo ienākumu un krīzes pabalstu.

Kondrāte informēja, ka šonedēļ sākta krīzes pabalstu izmaksa. Pabalsti tiek izmaksāti gan tām personām, kas iepriekš to nebija saņēmusi, gan arī tiem, kas reģistrējas pirmo reizi.

Departamenta direktore uzsvēra, ka šajā laikā nav pārtraukta palīdzības sniegšana rīdziniekiem un neesot bažu, ka rīdzinieki varētu kādus pabalstus nesaņemt.

Kā ziņots, Rīgas bēgļu atbalsta centrā līdz šim reģistrēti 10 049 palīdzības meklētāji no Ukrainas, šodien preses brīfingā informēja Rīgas domes priekšsēdētājs Mārtiņš Staķis (PP).

Viņš piebilda, ka patiesais bēgļu skaits varētu būt vēl lielāks.

Pašvaldība saņēmusi 2095 iesniegumus garantētā minimālā ienākuma pabalsta saņemšanai un 2098 iesniegumus krīzes pabalsta saņemšanai.

2080 personas lūgušas izsniegt Eiropas Savienības palīdzības pārtikas pakas.

Savukārt izglītībai Rīgā pieteikti 1809 ukraiņu bērni, no tiem 561 pieteikts bērnudārzam, bet 1248 — vispārējās izglītības saņemšanai.

Kopumā bēgļiem no Ukrainas izsniegta 7271 mobilo telefonu SIM karte un 7941 "Rīgas satiksmes" e-talons.

Jau ziņots, ka Krievijas sāktais karš ir piespiedis bēgļu gaitās doties miljoniem Ukrainas iedzīvotāju.

Tags

Mārtiņš Staķis Bēgļi Eiropas Savienība Krievija Rīgas dome Ukraina
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form