Bērnunama audzēkņi Stiklos atgriezīsies 13. augustā
Foto: Publicitātes foto

Ventspils novada pašvaldības Civilās aizsardzības komisijas sēdē trešdien pieņemts lēmums 13. augustā atpakaļ uz Stiklu ciemu nogādāt 28 bērnunama audzēkņus, kuri kopš 18. jūlija, kad Valdgales pagastā sākās vērienīgais kūdras un meža ugunsgrēks, uzturējās Ances pagastā, portālu "Delfi" informēja Ventspils novada pašvaldībā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kad bērni būs atgriezušies ierastajā vidē, policijas un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) darbinieki viņus informēs, kādi ugunsdrošības pasākumi jāievēro, lai bērni būtu pasargāti no plašā ugunsgrēka sekām – krītošajiem kokiem un gruzdošajām bedrēm.

8. augustā policija atsauca Stiklu ciemā novietotos posteņus, turpmāk šajā apkārtnē policija regulāri patrulēs.

Ugunsgrēka skarto teritoriju norobežos ar lenti, tādējādi atturot cilvēkus no došanās mežā.

Paredzēts, ka tiks uzstādītas arī vismaz desmit ceļazīmes ar norādi, kur tuvākajā laikā aizliegts ieiet un iebraukt.

VUGD darbinieki Stiklos plāno uzturēties līdz brīdim, kad tiks pārtraukta dzēšanas darbu koordinēšanas štāba darbība. Turpmāk uzraudzību ugunsgrēka skartajā teritorijā, izmantojot arī ugunsnovērošanas torņus, veiks Valsts meža dienesta darbinieki.

Ventspils novada pašvaldības Civilās aizsardzības komisijas sēdē izskanējusi arī operatīvo dienestu pārstāvju sniegtā informācija, ka atklāta degšana ugunsgrēka skartajā teritorija vairs nav novērota, tomēr vietumis notiek gruzdēšana, informēja pašvaldībā.

Tas nozīme, ka, mainoties vēja virzienam, degšana tomēr var atsākties. Tieši šī iemesla dēļ pagaidām neviens neuzņemas atbildību apgalvot, ka ugunsgrēks Ventspils novada teritorijā ir pilnībā lokalizēts un ugunsbīstamība vairs nedraud, informēja pašvaldībā.

Ventspils novada pašvaldības Civilās aizsardzības komisijas priekšsēdētājs Aivars Mucenieks izteicis pateicību visām ugunsgrēka dzēšanā iesaistītajām personām, tostarp zemessargiem, uzteicot katras procesā iesaistītās puses nozīmīgo devumu. To sniedza arī brīvprātīgie palīgi, kuri, izmantojot ietilpīgas cisternas, pieveda ūdeni.

Ugunsgrēks Stiklos licis saprast arī to, ka jāpārskata pašvaldības civilās aizsardzības plāns, iekļaujot tajā punktu par sadarbību ārkārtas situācijās ar vietējiem zemniekiem, kuriem ir piemērota tehnika, lai palīdzētu operatīvo dienestu darbiniekiem dzēst ugunsgrēkus, secināts sanāksmē.

Jau vēstīts, ka ugunsgrēks Valdgales kūdras purvā izcēlās 17. jūlija pievakarē un drīz vien liesmas pārmetās arī uz mežu. Vēlāk degšanas kopējā platība tika aplēsta virs 1000 hektāriem.

Otrdien, 7. augustā, tika ziņots, ka Valdgales kūdras un meža ugunsgrēka dzēšanā aktīvā fāze ir noslēgusies, tāpēc VUGD beidzis savu darbu notikuma vietā.

Pirmdien, 6. augustā, izvērtējot situāciju ugunsgrēka vietā Valdgales pagastā un Ventspils novada Puzes pagastā, tika konstatēts, ka ugunsgrēka aktīvā fāze ir noslēgusies – ugunsdzēsēju noteiktā perimetra iekšpusē nenotiek gruzdēšana, neveidojas sadūmojums, kā arī nepastāv tieša ugunsgrēka bīstamo faktoru ietekme uz iedzīvotājiem.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Valdgales pagasta ugunsgrēks VUGD
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form