Foto: 'Iespējamā misija' saņem Eiropas Pilsoņu balvu
Foto: Publicitātes foto

Pirmdien kustības "Iespējamā misija" komandai svinīgā ceremonijā pasniegta Eiropas Pilsoņu balvas goda medaļa. Kustības vārdā to saņēma direktore Edīte Millere, kas arī ir programmas absolvente, portālu "Delfi" infomēja Eiropas Parlamenta (EP) birojā Latvijā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Svinīgo ceremoniju klātienē apmeklēja un laureātus sveica Eiropas Pilsoņu balvai izvirzījušie Eiropas Tautas partijas (ETP) (European People's Party (EPP)) Latvijas Eiropas Parlamenta deputāti – Sandra Kalniete, Krišjānis Kariņš, Artis Pabriks un Inese Vaidere.

Tāpat laureātus sveica izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis, organizācijas idejas autore un līdzdibinātāja, ilggadējā valdes priekšsēdētāja Ingrīda Blūma, Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas direktore Ilze Vilkārse, "Swedbank" pārstāvis Ģirts Bērziņš, bijusī "Iespējamās misijas" direktore Mārīte Seile un citi.

"Iespējamā misija pastāv tieši pateicoties pilsoņu iniciatīvai. Tāpēc šī balva pienākas visai mūsu kopienai – gan dibinātājiem un ziedotājiem, gan darbiniekiem, atbalstītājiem un, protams, visiem dalībniekiem, kas šajos 10 gados uzdrīkstējās pieņemt izaicinājumu un caur programmu doties skolās," savā pateicības runā saka kustības "Iespējamā misija" valdes priekšsēdētāja Edīte Millere.

"1862. gadā "Pēterburgas Avīzēs" Valdemārs uzsvēra, ka latviešiem vajadzīgas trīs lietas: pirmām kārtām skolas, otrām kārtām skolas un trešām kārtām skolas. Un 156 gadus vēlāk tieši šīs pašas trīs lietas ir latviešu panākumu – vai panīkuma – pamatā. Mūsdienu pasaulē konkurētspēja nozīmē zināšanas un izcilību. "Iespējamā misija" ir izcila iniciatīva, kas ceļ skolotāja darba prestižu un paaugstina skolēnu interesi mācīties, palīdz izaugt zinošai, radošai un uzņēmīgai paaudzei, kas spēs padarīt Latviju par globāli konkurētspējīgu valsti," uzsver EP deputāte Sandra Kalniete.

Eiropas Parlamenta Latvijā Facebook lapā ir apskatāms video no apbalvošanas pasākuma, kas tika rādīts tiešraidē.

Eiropas Pilsoņu balva ir Eiropas mēroga apbalvojums, ko Eiropas Parlaments ik gadu piešķir personām, grupām vai organizācijām par izciliem sasniegumiem un ieguldījumu, veicinot Eiropas Savienības (ES) iedzīvotāju savstarpējo sapratni un saliedētību, sekmējot pārrobežu sadarbību ES ietvaros, kas stiprina Eiropas garu. Balvu piešķir arī par ikdienas darbību, kas apliecina un sabiedrībā nostiprina Eiropas Savienības Pamattiesību hartā paustās kopējās vērtības – cilvēka cieņu, brīvību, vienlīdzību un solidaritāti.

Apbalvojums ietver Eiropas Pilsoņu balvas goda medaļu, ko pasniedz laureāta dzimtenē. Visus laureātus no ES valstīm vienkopus šī gada 9. oktobrī sveiks arī īpašā pasākumā Eiropas Parlamentā Briselē.

Eiropas Pilsoņu balvas kandidātus katrā ES valstī ik gadu var nominēt nacionālie Eiropas Parlamenta deputāti – katrs var pieteikt vienu kandidātu. Pēc tam visu ES valstu izvirzītās kandidatūras izskata un gala lēmumu par 50 (ne vairāk) laureātiem pieņem Eiropas Pilsoņu balvas komiteja, ko veido Eiropas Parlamenta vadība – EP priekšsēdētājs, četri EP priekšsēdētāja vietnieki un divi bijušie EP priekšsēdētāji.

Eiropas Pilsoņu balvu Eiropas Parlaments iedibināja un piešķir kopš 2008. gada. Iepriekš no Latvijas balvu saņēmusi Latvijas Lauku sieviešu apvienības vadītāja Rasma Freimane (2012), Lauku bibliotēku atbalsta biedrības vadītāja Biruta Eglīte (2013), labdarības fonda "Ziedot.lv" vadītāja Rūta Dimanta (2015) un labdarības maratona "Dod Pieci" komanda (2017).

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Artis Pabriks Eiropas Parlaments Eiropas Savienība Iespējamā misija Inese Vaidere Kārlis Šadurskis Krišjānis Kariņš Sandra Kalniete Ziedot.lv
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form