Grib noteikt īpašu statusu Ķemeru sanatorijas teritorijai
Foto: LETA

Atbalstot ierosinājumu Ķemeru nacionālā parka teritorijai, kurā atrodas vēsturiskā Ķemeru sanatorija, noteikt īpašu statusu, Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisija trešdien nolēma iesniegt izskatīšanai Saeimā attiecīgus grozījumus Ķemeru nacionālā parka likumā, portālu "Delfi" informēja Saeimas Preses dienests.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Lai saglabātu un nākotnē Ķemeru nacionālā parka teritorijā nodrošinātu vēsturiskās kūrorta funkcijas, ierosinātie likuma grozījumi paredz noteikt jaunu funkcionālā zonējuma veidu – Ķemeru kūrorta zonu. Šādu statusu paredzēts noteikt teritorijai, kurā nodrošina sanatorijas, kūrorta poliklīnikas, ārstu privātprakses, kūrortviesnīcas, peldu kūrorta (vannu mājas), minerālūdeņu ieguves vietu un vēsturiskā sanatorijas parka izmantošanu un aizsardzību.

"Šāds risinājums piedāvāts, lai, ņemot vērā ierosināto sanatorijas maksātnespēju un iespējamo privatizāciju, novērstu risku sanatoriju sadalīt un pārdot pa daļām. Īpašas zonas statuss nodrošinās to, ka šo teritoriju nevarēs izmantot citiem mērķiem," likumprojekta iesniedzēju vārdā komisijas sēdē uzsvēra deputāte Inga Bite (RP).

Likumprojekts paredz, ka kūrorta zonas pamatfunkcija ir nodrošināt minerālūdeņu, ārstniecisko dūņu un mikroklimata ilgtspējīgu attīstību un izmantošanu tūrismam un veselības aprūpei, kā arī kultūrvēsturiskā mantojuma apzināšanu un popularizēšanu. Izveidojot īpašu Ķemeru kūrorta zonu, tiks veicināta arī veselības tūrisma, rekreatīvā tūrisma un kultūras tūrisma attīstība Latvijas un Eiropas mērogā, norāda likumprojekta autori.

Patlaban Ķemeru sanatorija atrodas parka neitrālajā zonā un līdzšinējais tiesiskais regulējums nenodrošina vēsturiski izveidojušās Latvijas visievērojamākās kūrorta sanatorijas funkcijas saglabāšanu.

Likumprojekts "Grozījumi Ķemeru nacionālā parka likumā" izskatīšanai Saeimā virzīts pēc parlamentārās izmeklēšanas komisijas Ķemeru sanatorijas jautājumā iniciatīvas, un Valsts pārvaldes un pašvaldības komisija lūgs Saeimu to iekļaut Saeimas sēdē ceturtdien, 13.jūnija, kā arī noteikt tam steidzamību un ceturtdien izskatīt pirmajā lasījumā. Galīgajā lasījumā komisija aicinās Saeimu likumprojektu pieņemt 20.jūnijā.

Jau ziņots, ka Ķemeru sanatorijas kompleksa nedienas ilgst jau vairāk nekā desmit gadus. Sanatorijas privatizācijas noteikumi pieņemti 1995.gadā, un tie paredzēja, ka desmit gadus no "Ķemeru" ēkas nodošanas ekspluatācijā jāsaglabā objekta darbības profils - kūrorta ārstnieciski profilaktiskā darbība, rehabilitācija, medicīniskie un atpūtas pakalpojumi. Sanatorijas kompleksu privatizēja "Ominasis Latvia", solot izveidot tajā greznu viesnīcu.

Taču vairāku gadu laikā "Ominasis" nespēja pat pabeigt sanatorijas ēkas remontu un nepildīja privatizācijas noteikumus. 2010.gada septembrī Jūrmalas pilsētas dome noslēdza sadarbības līgumu ar "Ominasis Latvija", bet vēlāk no tā vienpusēji atkāpās, jo uzņēmums nepildīja neskaitāmos solījumus pabeigt sanatorijas rekonstrukciju.

Vēlāk "Ominasis Latvia" pasludināta par maksātnespējīgu. Sanatoriju bija iecerēts pārdot izsolē, nosakot sākumcenu 3,7 miljonu latu apmērā, bet izsoli atcēla.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Inga Bite Jūrmala Ominasis Latvia Saeima
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form