IZM šogad izstrādās obligāto ķīmijas un fizikas centralizēto eksāmenu saturu
Foto: LETA

Gadu pēc valdības lēmuma akceptēt ierosinājumu par piektā obligātā centralizētā eksāmena ieviešanu Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) izstrādās trīs piloteksāmenu programmu saturu.

Kā informē IZM, pašlaik ministrija ir sākusi pakāpeniski īstenot Izglītības attīstības pamatnostādnes 2014.-2020.gadam. Šī gada laikā valsts pārbaudījumu satura pilnveides kontekstā ir plānota trīs piloteksāmenu - fizikā, ķīmijā un dabaszinībās - programmu satura izstrāde.

Paši piloteksāmeni minētajos priekšmetos ir plānoti nākamajā un aiznākamajā jeb 2015./2016. un 2016./2017.mācību gadā.

Latvijas iedzīvotājiem nav vienota viedokļa par obligāta fizikas vai ķīmijas eksāmena spēju veicināt jauniešu interesi par dabaszinībām - 40% uzskata, ka obligātā fizikas vai ķīmijas eksāmena ieviešana veicinās skolēnu interesi par dabaszinībām, bet 41% ir pretējās domās.

Vienprātības par eksāmenu lietderību nav bijis arī IZM. Iepriekšējā izglītības un zinātnes ministre Ina Druviete (V) aktīvi iestājās pret minēto eksāmenu ieviešanu, uzsverot, ka eksāmeni nevar kalpot par iemeslu skolēnu zināšanu uzlabošanai eksaktajos priekšmetos.

Kā ziņots, valdība pagājušā gada 7.janvārī atbalstīja toreizējā izglītības un zinātnes ministra Vjačeslava Dombrovska (RP) ierosinājumu ieviest piekto centralizēto eksāmenu fizikā vai ķīmijā.

Patlaban vidusskolēniem ir jākārto četri centralizētie eksāmeni - latviešu valodā, matemātikā, svešvalodā un vienā izvēles priekšmetā. Ministrs rosināja šo sarakstu papildināt ar vēl vienu izvēles eksāmenu ar nosacījumu, ka tas būs vai nu fizikā, vai ķīmijā.

Source

LETA

Tags

Ina Druviete Izglītības un zinātnes ministrija
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form