Komisija vērtē Latvijas atbilstību Šengenas prasībām
Foto: LETA

No 9. aprīļa līdz 27. aprīlim Latvijā uzturas Šengenas novērtēšanas komisija, lai izvērtētu Latvijas atbilstību Šengenas acquis (regulējuma) prasībām, portālu "Delfi" informēja Valsts robežsardzē.

Novērtēšanas laikā Šengenas novērtēšanas komisija, kuras sastāvā ir Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu norīkoti eksperti, Eiropas Komisijas un ES aģentūru pārstāvji, analizēs pastāvošos procesus, tajā skaitā tiesisko regulējumu, un piemērošanā iesaistīto iestāžu darbību.

Novērtēšanā paredzēts izvērtēt personu nosūtīšanas atpakaļ prasību. Pārbaudē novērtēs Valsts robežsardzes, kā arī citu Latvijas institūciju spējas sekmīgi sadarboties, realizējot ārzemnieku atgriešanas pasākumus, kā arī šo pasākumu atbilstību Atgriešanas direktīvas prasībām.

Šengenas novērtēšanas komisija vērtēs Šengenas acquis prasību piemērošanu arī uz Latvijas gaisa, jūras un sauszemes robežām. Pārbaudes laikā komisija apmeklēs Valsts robežsardzes teritoriālās pārvaldes, lai praktiski iepazītos ar robežsardzes struktūrvienību darbu, kur novēros robežpārbaudes procedūras, intervēs gan robežkontroles punktos dienesta pienākumus veicošās amatpersonās, gan valsts robežu šķērsojošās personas.

Tāpat komisija piedalīsies patruļās uz "zaļās" robežas un uzklausīs Valsts robežsardzes, Valsts policijas, Muitas un Pārtikas un veterinārā dienesta darbības prezentācijas centrālajā, reģionālajā un lokālajā līmenī.

Komisija vērtēs arī Valsts robežsardzes, Valsts policijas un Muitas struktūrvienību darbu, izmantojot Šengenas informācijas sistēmu, kā arī datu aizsardzības nosacījumu ievērošanu Latvijas tiesībsargājošajās institūcijās.

Latvijas novērtēšana notiek saskaņā ar 2014. – 2019. gada daudzgadu izvērtēšanas programmu, kārtējo Šengenas pārbaužu grafiku un pamatojoties uz ES Padomes regulu.

Source

www.DELFI.lv

Tags

Eiropas Komisija Eiropas Savienība
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form

Komisija vērtē Latvijas atbilstību Šengenas prasībām

Komentāri
komentēt kā anonīms lietotājs
Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem
Lasīt komentārus Lasīt komentārus