Konkursā meklē bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas vadītāju
Foto: F64

Valsts kanceleja izsludinājusi atklātu konkursu uz Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas (VBTAI) vadītāja amatu. Pretendenti aicināti iesniegt pieteikumus elektroniski līdz 4. aprīlim.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Valsts kancelejā portālu "Delfi" informēja, ka galvenās pretendentiem izvirzītās prasības ir akadēmiskā vai otrā līmeņa profesionālā augstākā izglītība, vēlams sociālajās zinātnēs, tiesību zinātnēs vai vadības zinībās. Pretendentam jābūt ar vismaz trīs gadu darba pieredzi vadošā amatā, vismaz trīs gadu profesionālo pieredzi bērnu tiesību aizsardzības jomā, kā arī zināšanām par bērnu tiesību aizsardzību un ar šo jomu saistītiem politikas plānošanas dokumentiem un normatīvajiem aktiem.

Tāpat no pretendentiem tiek sagaidītas zināšanas un izpratne par valsts pārvaldes darbības pamatprincipiem, par administratīvo procesu, informācijas drošību un šo jomu reglamentējošiem normatīvajiem aktiem. Nepieciešamas vismaz divu svešvalodu zināšanas, no kurām viena ir angļu valoda B2 līmenī atbilstoši Eiropas kopīgajām nostādnēm valodu apguvei. Pretendentiem jābūt ar labām stratēģiskās plānošanas, analītiskās, resursu plānošanas, sadarbības, komunikācijas un prezentācijas prasmēm.

Pretendentu atlase notiks trīs kārtās. Pirmās kārtas laikā konkursa komisija izvērtēs iesniegtos dokumentus un pretendentu atbilstību obligātajām prasībām. Konkursa otrajā kārtā pretendenti konkursa komisijai skaidros savu motivāciju ieņemt šo amatu un atbildēs uz komisijas jautājumiem. Tāpat šajā kārtā pretendenti izklāstīs savu redzējumu par bērnu tiesību aizsardzības sistēmas attīstību un VBTAI vietu un lomu šajā sistēmā.

Savukārt konkursa trešajā kārtā tiks vērtētas pretendentu vadības kompetences: stratēģiskais redzējums, pārmaiņu vadīšana, orientācija uz rezultātu sasniegšanu, komandas vadīšana, darbinieku motivēšana un attīstīšana.

Konkursa noslēgumā visaugstāko novērtējumu guvušais pretendents tiks virzīts Ministru kabineta apstiprinājumam. Ieņemot amatu, nākamais VBTAI vadītājs saņems mēnešalgu 2264 euro apmērā (pirms nodokļu nomaksas) un motivējošu bonusu sistēmu atbilstoši sasniegtajiem darba rezultātiem.

Konkursa pretendentu vērtēšanas komisiju vada labklājības ministrs Gatis Eglītis (Konservatīvie), tās sastāvā ir Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis, labklājības ministra padomnieks juridiskajos jautājumos Artis Artūrs Brodiņš, Labklājības ministrijas valsts sekretāra vietnieces Diāna Jakaite un Elīna Celmiņa. Tāpat pretendentu vērtēšanā par neatkarīgu novērotāju tiks uzaicināts pārstāvis no nodibinājuma "Centrs Dardedze".

Jau vēstīts, ka 14. janvārī Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas (VBTAI) līdzšinējais direktors Jānis Ābele noslēdza darba gaitas inspekcijā, bet līdz jauna direktora atrašanai inspekciju vada Gunita Kovaļevska

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Gatis Eglītis Centrs "Dardedze" Labklājības ministrija Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija Valsts kanceleja
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form