Kozlovskis IeM valsts sekretāra amatam virza Dimitriju Trofimovu
Foto: LETA

Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovsksis (V) patlaban vakantajam Iekšlietu ministrijas valsts sekretāra amatam apstiprināšanai valdībā nolēmis virzīt Dimitriju Trofimovu, liecina izskatīšanai Ministru kabinetā iesniegtie dokumenti.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Valdība plānojusi par Trofimova iecelšanu IeM valsts sekretāra amatā lemt 22. augustā.

Valdībā iesniegtajos dokumentos teikts, ka IeM valsts sekretāra amats ir vakants kopš 8. jūnija. Apstiprināšanas gadījumā, Trofimovs sāks strādāt valsts sekretāra amatā uzreiz pēc apstiprināšanas 22. augustā.

Jau ziņots, ka iepriekšējai IeM valsts sekretārei Ilzei Pētersonei-Godmanei Satversmes aizsardzības birojs (SAB) atteicās pagarināt pielaidi valsts noslēpumam. Pētersone-Godmane gan šo lēmumu pārsūdzēja ģenerālprokuroram Ērikam Kalnmeieram, kurš to atstāja spēkā.

Līdz ar to Pētersone-Godmane amatu atstāja, bet pienākumi tika uzticēti viņas vietniekam Trofimovam.

Trofimova valdībā iesniegtais dzīvesgājuma apraksts liecina, ka no 2015. gada līdz šim brīdim viņš bijis IeM valsts sekretāra vietnieks un Nozares politikas departamenta direktors.

No 2005. gada līdz 2009. gadam Trofimovs strādājis par Juridiskā departamenta direktora vietnieku IeM, bet pirms tam bijis Juridiskā un administratīvā departamenta Juridiskās nodaļas vadītāja vietnieks Veselības ministrijā.

No 2004. gada līdz 2005. gadam viņš bijis Juridiskā un administratīvā departamenta Juridiskās nodaļas juriskonsults Veselības ministrijā un IeM Juridiskā departamenta ārštata padomnieks, bet vēl pirms tam IeM bijis Juridiskā departamenta Normatīvo aktu nodaļas juristkonsultants, kā arī Eiropas lietu un starptautiskās sadarbības departamenta Likumdošanas saskaņošanas nodaļas juriskonsults.

2004. gadā Trofimovs saņēmis jurista diplomu, bet pēc tam turpinājis mācības Latvijas Policijas akadēmijā, kur ieguvis maģistra grādu Tiesību zinātnē. Papildu zināšanas ieguvis līderības programmā "Līderības māksla", kā arī izgājis apmācību programmu pirms Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības padomē, bet vēl šogad viņš apmeklējis vadītāju attīstības programmu.

Papildu latviešu valodai Trofimovs apguvis angļu un krievu valodas.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Eiropas Savienība Iekšlietu ministrija Satversmes aizsardzības birojs
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form