LU ar studējošajiem vienojas par studiju procesu modernizāciju
Foto: LETA

Latvijas Universitātes (LU) rektors profesors Indriķis Muižnieks parakstīja vienošanos ar LU Studentu padomi (SP) par studiju modernizāciju, kuras mērķis ir kopīgi darboties studiju kvalitātes uzlabošanā un studencentrētas izglītības attīstībā, informēja LU SP biroja koordinatore sabiedrisko attiecību jautājumos Undīne Kate Finka.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Studiju modernizācija ir vienošanās starp LU un studējošajiem, ko pārstāv LU SP. Šī brīža vienošanās paredz trīs gadu laikā kopīgiem spēkiem veicināt studiju procesa modernizāciju, tādējādi nodrošinot LU studējošo konkurētspēju darba tirgū un zinātniskajā darbībā.

Studiju modernizācijas process aizsākās 2015. gadā un šobrīd ir nonācis tā trešajā posmā. Izstrādē ir piedalījušies studējošie, mācībspēki, dekāni un absolventi, kas, apvienojot dažādos skatpunktus, devuši savu ieguldījumu, lai turpinātu veicināt universitātes attīstību un atpazīstamību Baltijas un pasaules mērogā.

Tuvāko gadu laikā tiks uzsvērta izglītošana par akadēmisko godīgumu un individuālu pieeju atgriezeniskās saites nodrošināšanā no mācībspēku puses. Tāpat vienošanās realizācijas gaitā studējošajiem tiks piedāvātas plašākas prakses iespējas universitātē un veicināta iesaiste zinātniskajā darbībā. Studējošie uzlabojumus jutīs arī e-studiju vidē, pieaugs audiovizuālo materiālu izmantošana nodarbībās, universitātei kļūstot arvien digitālākai.

Modernizācijas procesa gaitā, studējošajiem, absolventiem un LU personālam sanākot kopā, tiks izvērtēta vienošanās iepriekšējo posmu izpilde, kā arī izveidoti plāni trešajā posmā definēto kritēriju efektīvai ieviešanai. Tādējādi tiks nodrošināta modernizācijas procesa uzraudzība no visām iesaistītajām pusēm.

LU SP skaidro, ka studiju modernizācijas veiksmīgai izpildei svarīgi faktori esot moderna vide, attīstīta infrastruktūra un materiāltehniskais nodrošinājums. Tomēr jau gadiem augstākās izglītības finansējums esot nepietiekošs, kas esot vairākkārtīgi uzsvērts no nozares organizāciju puses un Augstākās izglītības padomes veidotajā koncepcijā "Nākotnes augstskolas 2030". Arī studiju modernizācijas process paredz aktualizēt jau ilgstošo finansējuma trūkumu nozarei.

LU SP priekšsēdētaja Eva Borska uzsver, ka viens no būtiskākajiem virzieniem modernizācijas procesā ir LU Akadēmiskā centra paplašināšana, kas nodrošinātu turpmāku universitātes attīstību, sekojot modernākajām pasaules tendencēm. Pastiprināti ir vēlme vērst uzmanību arī uz digitālo inovāciju ieviešanu, mērķējot uz arvien augstāku novērtējumu gan studējošo vidū, gan starptautiskajos reitingos.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Lasi vēl
 
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.