Noskaidroti 9. Jauniešu saeimas 'nākotnes politiķi'
Foto: LETA

Noslēdzoties 9. Jauniešu saeimai, piektdien svinīgi tika apbalvoti "nākotnes politiķa" titula ieguvēji Dmitrijs Baburgs, Eduards Liepiņš, Rodijs Ronis un Ričards Edijs Štibe, informēja Saeimas Preses dienestā.

Tie ir jaunieši, kuri, projekta laikā strādājot nozaru komisijās, izrādījuši īpaši aktīvu līdzdalību jauniešu parlamenta deklarāciju projektu apspriedē un pilnveidē, norāda parlamentā.

Šī gada Jauniešu saeimas dienaskārtības galvenā tēma bija "Jaunietis. Latvija. Eiropas Savienība", ņemot vērā maijā gaidāmās Eiropas Parlamenta vēlēšanas, kuru rezultāti ietekmēs ikvienu Eiropas Savienības (ES) iedzīvotāju. 9. Jauniešu saeima šodien pieņēma četru nozaru komisijās izstrādātās deklarācijas par jauniešu iesaisti ES nākotnes veidošanā, izglītības iespējām, jaunieti sabiedrībā un par ES vērtību nostiprināšanu un nākotnes veidošanu.

Jauniešu saeimu vadīja Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (VL-TB/LNNK) un jauniešu Prezidijs - dalībnieki, kuru pieteiktās idejas 9.Jauniešu saeimas vēlēšanās bija guvušas lielāko atbalstu: Linda Briede, Eva Ķeruže, Kirils Ķirsis un Anna Katrīne Sandlere.

Nozaru komisiju sēdes vadīja Ārlietu komisijas priekšsēdētājs Rihards Kols (VL-TB/LNNK), Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas priekšsēdētājs Artuss Kaimiņš (KPV LV), Eiropas lietu komisijas priekšsēdētāja Vita Anda Tērauda (AP), kā arī Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sekretāre Evija Papule (S).

Jaunie parlamentārieši deva deputāta svinīgo solījumu un apstiprināja deputātu mandātus, kā arī izveidoja nozaru komisijas, kurās izstrādāja četru deklarāciju projektu galīgās redakcijas. Sanākot uz jauniešu parlamenta otro sēdi, dalībnieki apsprieda sagatavotos deklarāciju projektus, debatēja par tiem un lēma par apstiprināšanu.

Jauniešu saeimas deputātus ievēlē publiskā balsojumā projekta mājaslapā "www.jauniesusaeima.lv", un no ievēlētajiem 100 deputātiem šodien parlamenta namā uz 9.Jauniešu saeimu pulcējās 94 jaunieši.

Lai kandidētu 9.Jauniešu saeimā, jauniešiem bija jāiesniedz ideja vēlēšanām un priekšlikumi deklarāciju projektiem. Darbība Jauniešu saeimā ir pietuvināta reālajam parlamenta darbam - likumu izstrādes procesam komisijās un Saeimas sēdēs. Lai pieņemtu deklarācijas, dalībnieki par šīm tēmām diskutēja arī no parlamenta tribīnes.

Source

LETA

Tags

"KPV LV" naudas krimināllieta KPV LV Artuss Kaimiņš Eiropa Eiropas Savienība Ināra Mūrniece Izglītība Jaunietis Prese Saeima VL-TB/LNNK
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form