Policija pauž gatavību nodrošināt sabiedrisko kārtību un drošību 20. maija pasākumā
Foto: Kārlis Dambrāns, DELFI

Saistībā ar piektdien, 20. maijā, pieteikto pasākumu, kurā pulcēsies liels skaits iedzīvotāju gājienā no Brīvības pieminekļa līdz Sakuras dārzam, Valsts policija (VP) ir gatava nodrošināt sabiedrisko kārtību un drošību gan gājiena laikā, gan pēcāk plānotā koncerta norises vietā Sakuras dārza apkārtnē, portāls "Delfi" uzzināja VP.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Likumsargi norādīja, ka tiks sekots līdzi tam, lai netiktu pieļautas iespējamas provokācijas un drošības apdraudējums, tostarp arī pret pašiem gājiena dalībniekiem pasākuma norises vietās. Ir iesaistīti plaši policijas spēki no dažādām struktūrvienībām un policija strādās kopā ar drošības iestādēm pēc iepriekš izstrādāta plāna.

Tāpat VP vērš pasākuma dalībnieku uzmanību, ka netiks pieļauta iedzīvotāju pulcēšanās vai tuvošanās Uzvaras parka objektam tuvāk par 200 metriem, atbilstoši likuma "Par sapulcēm, gājieniem un piketiem" 8. pantam, kurā teikts, ka pulcēšanās vieta un gājiena maršruts jāizraugās tā, lai plānotais pasākums nenotiktu tuvāk par 200 metriem no jebkura Latvijas teritorijā esoša padomju armiju vai tās karavīru uzvaru un piemiņu slavinoša pieminekļa un pēc iespējas mazāk traucētu transporta un gājēju kustību.

Kārtības sargi aicina nekādā gadījumā neveikt likumpārkāpumus, tostarp neizvērst huligāniska rakstura darbības ne pret personām, ne pret infrastruktūru. Tāpat personām, kas attaisno, slavē militāro agresiju Ukrainā, padomju okupāciju un veic citas līdzīgas darbības, jārēķinās, ka pret to nebūs policijas tolerances. Šādām darbībām Latvijā nav vietas un tās netiks pieļautas. Policija atgādina, ka totalitāro režīmu simbolu izmantošana publiskā vietā arī ir sodāma.

VP vērš uzmanību, ka par pretlikumīgām darbībām, kara un agresijas slavināšanu, huligānisku darbību veikšanu draud gan administratīvā, gan kriminālatbildība. Savukārt par genocīda, nozieguma pret cilvēci, nozieguma pret mieru un kara nozieguma attaisnošanu vai nacionālā, etniskā un rasu naida izraisīšanu piemērojama kriminālatbildība, kas var rezultēties ar brīvības atņemšanu.

Gājiena sākums plānots pulksten 18 no Brīvības laukuma, tālāk virzoties pa Kaļķu ielu, pāri Akmens tiltam, uz Uzvaras bulvāri, tālāk pa Slokas ielu līdz Uzvaras parkam.

Šajā maršrutā no aptuveni pulksten 18.10 līdz gājiena beigām, atbilstoši nepieciešamībai, policija slēgs gājēju un transportlīdzekļu satiksmi, izņemot sabiedriskā transporta kustību, tomēr jārēķinās, ka uz brīdi norādītajā laikā maršrutā un tā šķērsojošo ielu krustojumos var tikt apturēta sabiedriskā transporta satiksme, ja tas būs nepieciešams gājiena dalībnieku drošībai.

Gājiena organizatoru vidū ir mūziķis Ralfs Eilands, iepriekš Daugavpilī notikušā gājiena "Latvija atbalsta Ukrainu" idejas autors Ģirts Kalniņš, kā arī brīvprātīgais, kurš ved uz Ukrainu automašīnas, Reinis Pozņaks.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā vēstīts, domē iepriekš norādīja, ka gājienu pašvaldībai nav pamata aizliegt. Proti, gājieni pašvaldībai nav jāsaskaņo, jo tie ir atļauti pēc būtības, kas ir savādāk nekā publisku pasākumu gadījumā, kurus pašvaldība var saskaņot vai arī nesaskaņot.

Paralēli 11. maija pievakarē "Ziedot.lv" platformā tika uzsākta ziedojumu vākšana Pārdaugavā, Uzvaras parkā esošā pieminekļa nojaukšanai. Līdz trešdienas pēcpusdienai šim mērķim saziedoti vairāk nekā 250 000 eiro.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Krievijas iebrukums Ukrainā Ralfs Eilands Valsts policija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form