Raidījums: Ušakova biroja vadītāja astoņus gadus strādājusi par konsultanti 'Rīgas ūdenī'
Foto: F64

Rīgas mēra Nila Ušakova biroja vadītāja un tagadējā sieva Iveta Strautiņa-Ušakova jau astoņus gadus kā iekārtota par konsultanti pašvaldības uzņēmumā "Rīgas ūdens", ziņo LTV raidījums "de facto".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Pirmais uzņēmuma līgums par konsultāciju pakalpojumiem starp "Rīgas Ūdeni" un Stautiņu noslēgts 2010. gada beigās. Tajā laikā Strautiņa bija mēra padomniece juridiskajos jautājumos. Pēdējā līguma termiņš beidzās 2018. gada nogalē un jauns līgums neesot noslēgts.

Sākotnēji Strautiņa-Ušakova atbildēt uz žurnālistu jautājumiem atteicās, taču vēlāk sniedza rakstisku atbildi par konsultāciju saturu. "Manos pienākumos ietilpa: pēc nepieciešamības informēt pasūtītāju par izstrādātajiem normatīvo aktu projektiem, RD pieņemtajiem, vai projekta stadijā esošiem normatīvajiem aktiem, kas skar SIA "Rīgas ūdens" darbību; nepieciešamības gadījumā sagatavot normatīvo aktu projektus vai atzinumus, kā arī nodrošināt uzņēmuma pārstāvību darba grupās un komisijās," komentēja Strautiņa-Ušakova.

"Līgumu darbības laikā esmu piedalījusies darba sanāksmēs kā Rīgas domē, tā arī atbildīgajās ministrijās. Esmu sniegusi viedokli par Saeimā izskatāmajiem likumprojektiem, kas attiecas uz SIA "Rīgas ūdens" darbību. Tikusies ar uzņēmuma vadību un speciālistiem, lai risinātu atsevišķas iedzīvotāju vai māju problēmas," norāda Strautiņa-Ušakova.

Viņa arī min vairākus normatīvo aktu projektus un likumus, pie kuriem bija strādājusi. Secināms, ka to ietvaros viņai būtu bijis jākomunicē arī ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju. Taču ministrijas rīcībā nav datu, kas liecinātu, ka Strautiņa-Ušakova būtu piedalījusies VARAM sanāksmēs, kas veltītas ministrijas aktu izstrādei, saskaņošanai vai piemērošanai.

"Rīgas ūdens" valdes priekšsēdētāja Dagnija Kalniņa intervijā raidījumam skaidro, ka, kaut gan uzņēmumā ir juridiskais departaments, tieši Strautiņai ir nepieciešamās zināšanas publisko tiesību jomā. Tieši Kalniņa pirms astoņiem gadiem esot uzrunājusi Strautiņu šim darbam.

Nils Ušakovs neatbild, vai pirms 8 gadiem būtu palīdzējis padomnieci iekārtot darbā pašvaldības uzņēmumā un nesaskata problēmu.

"
Iveta Strautiņa ir vadījusi birojus diviem tieslietu ministriem un, kamēr viņa nav sākusi strādāt ar "Saskaņu", nevienam nebija ienācis prātā viņai skraidīt pakaļ ar kameru. Apšaubīt viņas kompetenci neviens šajā valstī nevarētu", raidījumam komentēja Ušakovs.

Strautiņa-Ušakova raidījumam neatklāja, cik ienesīgs bijis ar "Rīgas ūdeni" noslēgtais līgums par konsultāciju sniegšanu.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Iveta Strautiņa Nils Ušakovs Rīgas ūdens VARAM
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form