SAC ar augstiem vakcinācijas rādītājiem tiks ieviesti atvieglojumi vakcinētajiem
Foto: LETA

Daudzās ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūcijās darbinieki un klienti jau ir vakcinējušies, tāpēc Labklājības ministrija (LM) sadarbībā ar Veselības ministriju ir pārskatījusi ieteikumus šīm institūcijām ierobežojošo pasākumu piemērošanai, kas paredz izņēmumus epidemioloģiskās drošības nosacījumu ievērošanā vakcinētajiem klientiem, portālu "Delfi" informēja LM.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Tas nozīmē, ka institūcijas, kurās ir augsti vakcinācijas rādītāji, vadītājs, izvērtējot epidemioloģiskās drošības riskus institūcijā, var, neierobežojot vakcinēto klientu skaitu, organizēt kopīgus pasākumus vakcinētajiem klientiem un tiem nodrošināt arī nodarbības un sporta aktivitātes gan telpās, gan teritorijā. Tāpat iespējams organizēt pārgājienus vai izbraukumus brīvā dabā vakcinētajiem klientiem.

Vakcinētajiem klientiem atļauts tikties bez darbinieku klātbūtnes ar tuviniekiem (labvēlīgu laika apstākļu gadījumā tikšanās organizējamas institūcijas teritorijā), kā arī vakcinētie klienti drīkst atstāt institūciju bez darbinieka pavadības, lai apmeklētu veikalu, pastu vai citu iestādi.

Atļauta vakcinēto klientu ciemošanās pie tuviniekiem, ievērojot noteiktos ierobežojumus attiecībā uz divu mājsaimniecību tikšanos.

Tāpat vakcinētajiem klientiem vairs netiks veikts Covid-19 skrīnings, izņemot gadījumus, ja minētajām personām būs saaukstēšanās simptomi vai pēc epidemioloģiskajām indikācijām (piemēram, pēc augsta inficēšanās riska kontakta ar Covid-19 inficētu klientu).

Respektējot to cilvēku, kuriem ir medicīniskas kontrindikācijas vakcinācijai, tiesības, arī turpmāk tajās institūcijās, kurās nav konstatēti akūti Covid–19 gadījumi, tiks saglabāta iespēja gan kopīgiem pasākumiem, gan pārgājieniem un ekskursijām vienā kolektīvajā mājsaimniecībā dzīvojošajiem klientiem ar klientu skaita ierobežojumu vai iespējas tikties ar tuviniekiem.

Tāpat saglabājas nosacījums par individuālo aizsardzības līdzekļu un dezinfekcijas līdzekļu lietošanu, kā arī distancēšanās nodrošināšanu.

Jau vēstīts, ka Veselības ministrija izstrādājusi četru soļu plānu, lai atvieglotu pakalpojumu pieejamību un atceltu ierobežojumus vakcinētām personām.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Koronavīruss Covid-19 Vakcinācija pret Covid-19 Labklājības ministrija Veselības ministrija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form