AppleMark
Foto: F64

Satiksmes ministrija (SM), izstrādājot priekšlikumus, kā tālāk nodrošināt satiksmes drošību, norāda, ka iespējamajiem risinājumiem jāaptver gan pārvietojamo fotoradaru, gan stacionāro fotoradaru darbības varianti, biznesa portālu "Nozare.lv" informēja ministrijā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Iekšlietu ministrijai (IeM) kopīgi ar SM līdz 2013.gada 1.martam ir jāiesniedz priekšlikumi fotoradaru turpmākās darbības risinājumiem. Kā skaidro ministrijā, "SM un IeM nav domstarpību jautājumā par fotoradaru nepieciešamību un to nozīmi satiksmes drošības nodrošināšanā, kas ir viena no SM prioritātēm".

"Līdz ar to, SM ieskatā, iespējamajiem risinājumiem jāaptver gan pārvietojamo fotoradaru, gan stacionāro fotoradaru darbības varianti," uzsver ministrijā.

Jau ziņots, ka valdība aiz slēgtām durvīm nolēma atbalstīt Iekšlietu ministrijas (IeM) sagatavoto priekšlikumu neatpirkt fotoradarus no Vācijas ražotāja "Vitronic GmbH".

Šādu priekšlikumu IeM bija sagatavojusi, izvērtējot kompānijas "Pricewaterhouse Coopers" auditoru sagatavoto ziņojumu, kurā norādīts uz fotoradaru pārņemšanas iespējamiem riskiem, prognozējamajiem finansiālajiem ieguvumiem un zaudējumiem.

Vienlaikus valdība atļāva IeM Nodrošinājuma valsts aģentūrai un VP veikt nepieciešamās iepirkuma procedūras, lai aprīkotu policijas transportlīdzekļus ar radariem un videoieraksta sistēmu. Policijas automašīnās uzstādītos radarus plānots modernizēt un pārbūvēt par summu, kas nepārsniedz 487 874 latus.

Ministru kabinets arī uzdeva IeM kopīgi ar Satiksmes ministriju izvērtēt iespējamos stacionāro fotoradaru ieviešanas risinājumus Latvijā un līdz 2013.gada 1.martam iesniegt priekšlikumus par institūciju, kura nodrošinās fotoradaru ieviešanu, kā arī fotoradaru ieviešanas termiņiem.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Fotoradari Iekšlietu ministrija Ministru kabinets
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form