zeme planeta karte pasaule world
Foto: morgueFile

Trešdien, 14. oktobrī, Eiropas Padomē un Eiropas Savienības padomē tiks iesniegta Eiropas Savienības lielo pilsētu mēru atbalsta vēstule starptautiskā sadarbības tīkla "Eurocities" iniciatīvai par klimatneitrālu mērķu sasniegšanu, ko parakstījis arī Rīgas domes priekšsēdētājs Mārtiņš Staķis (APP).

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Ņemot vērā Eiropas Savienības vadošo lomu klimata politikas jomā, Eiropas lielo pilsētu mēri aicina ES vadību turpināt aktīvu darbu, lai sasniegtu izvirzītos mērķus emisiju samazināšanā, veicot ievērojamus finansiālus ieguldījumus sabiedriskajā transportā, zaļā infrastruktūrā, ēku atjaunošanā un gaisa kvalitātes uzlabošanā.

"Mēs, mēri, esam atbildīgi par mūsu iedzīvotāju veselību, labklājību gan šodien, gan ilgtermiņā. Eiropa, pārskatot savus mērķus enerģētikas un klimata jomā, ir ceļā uz klimata neitrālu kontinentu līdz 2050. gadam," sacīts vēstulē. Tāpat vēstulē tiek norādīts, ka pilsētu rīcība var būt izšķiroša, taču tās nevar rīkoties vienas, tāpēc lūdz izmantot ES finansējuma un atveseļošanas politiku.

"Iniciatīva saskan ar Rīgas pašvaldības apņemšanos sasniegt būtiskus uzlabojumus vides kvalitātes, atkritumu apsaimniekošanas, dabas vērtību ilgtspējības, klimata jautājumu jomā," pauž Staķis.

Jau vēstīts, ka viens no daudzajiem mērķiem jaunajai Rīgas domes koalīcijai ir līdz 2025. gadam samazināt Rīgā radīto atkritumu daudzumu. Plānots nodrošināt atkritumu dalīto vākšanu iepakojumam, bioloģiskajiem un pēc iespējas arī citiem atkritumu veidiem. Politiķi cer nodrošināt, ka gaisa, ūdens, augsnes, trokšņu un citu veidu piesārņojums Rīgā tiek samazināts.

Tāpat, tiek rosināts izveidot koku stādīšanas un saglabāšanas programmu, jo īpaši veicinot ielu apstādījumu atjaunošanu. Tāpat politiskie spēki apņēmušies nodrošināt, ka Rīgas īpašumā esošie meži tiek apsaimniekoti atbilstoši pilsētnieku interesēm.

Domnieki saredz, ka Rīga 2025. gadā būs ceļā uz to, lai kļūtu par pirmo klimatneitrālo galvaspilsētu Baltijā.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Eiropas Savienība Rīgas dome
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form