Tiesa noraida 'Nulles Depozīts' lūgumu par pagaidu noregulējumu depozīta sistēmas operatora atlases strīdā
Foto: DELFI

Administratīvā rajona tiesa šodien noraidīja SIA "Nulles Depozīts" lūgumu par pagaidu noregulējumu depozīta sistēmas operatora atlases strīdā, uzzināja tiesā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Nulles depozīts" bija vērsies tiesā ar iesniegums atcelt Valsts vides dienesta (VVD) pieņemto lēmumu depozīta sistēmas ieviešanu uzticēt SIA "Depozīta iepakojuma operatoram", kā arī atzīt līgumu, kas noslēgts starp VVD un "Depozīta iepakojuma operatoru", par spēkā neesošu. Uzņēmums apstrīdējis depozīta sistēmas operatora atlases procedūru kopumā.

Tiesa pirmšķietami konstatēja, ka kopumā VDD 2020. gada 29. decembra lēmums atteikt slēgt līgumu par depozīta sistēmas darbības nodrošināšanu ar "Nulles Depozīts" ir pamatots un VDD veiktajā pretendentu vērtējumā nav saskatāmas acīmredzamas kļūdas.

Tiesa pirmšķietami piekrita VDD, ka ir secināma likumdevēja griba depozīta sistēmas operatora izvēlei nepiemērot publiskā iepirkuma vai publisko un privāto partnerību regulējošajos normatīvos aktus, bet gan tam speciāli paredzētu depozīta sistēmas operatora izvēles procedūru. Lai arī procedūra netika rīkota atbilstoši publiskā iepirkuma vai publiskās un privātās partnerības regulējošiem normatīvajiem aktiem, tās organizēšanā ir sekots šo procedūru principiem, proti, organizējot atklātu pieteikšanos un nodrošinot pretendentu brīvu konkurenci, kā arī vienlīdzīgu un taisnīgu attieksmi pret tiem.

Lēmumu var pārsūdzēt Administratīvajā apgabaltiesā 14 dienu laikā no tā sastādīšanas dienas.

VVD iepriekš pauda pārliecību, ka "Nulles depozīts" iesniegumā tiesā minētie argumenti, apstrīdot depozīta sistēmas operatora atlases procedūru kopumā, ir nepamatoti. VVD ieskatā par nepamatotu uzskatāmas spekulācijas par standarta iepirkuma procedūru piemērošanu sistēmas operatora izvēlei, jo likumdevējs noteicis konkrētu specifisku procedūru operatora izvēlei.

VVD norādīja, ka depozīta sistēmas ieviešanas mērķis nav nodot tiesības vienam operatoram sniegt iepakojuma apsaimniekošanas publisko pakalpojumu un gūt no tā peļņu. Iepakojuma likumā ir noteikts, ka depozīta sistēmas operatoram visa peļņa, ko tas gūst, īstenojot depozīta sistēmu Latvijā, reinvestējama depozīta sistēmas attīstības un darbības efektivitātes nodrošināšanā.

2020. gada oktobrī valdība apstiprināja dzērienu iepakojuma depozīta sistēmas noteikumus. Depozīta sistēma Latvijā sāks darboties 2022. gada februārī. Zināms, ka iepakojuma depozīta sistēmā iekļautās preces veikalu plauktos kļūs par desmit centiem dārgākas, jo tieši tik varēs atgūt, nododot iztukšoto pudeli vai skārdeni.

Dzērienu iepakojumu depozītsistēmas operatora konkursā sacentās divi pretendenti: "Depozīta iepakojuma operators", kas pieder lielākajiem dzērienu ražotājiem, un kompānija "Nulles depozīts", kur īpašniekos savukārt ir atkritumu biznesa pārstāvji.

VVD konkursā lēma dzērienu iepakojumu depozīta sistēmu septiņu gadu periodā uzticēt "Depozīta iepakojuma operators". Uzņēmumam depozīta sistēma jāiedarbina pēc vairāk nekā gada - 2022. gada februārī.

Kompānijas "Depozīta iepakojuma operators" pamatkapitāls ir 112 500 eiro, un tā tika izveidota 2020.gada jūnijā. Kompānijas īpašnieki ir "Alus un dzērienu iepakojuma savienība" (20%), "Coca-Cola HBC Latvia" (20%), "Cēsu alus" (13,33%), "Cido grupa" (13,33%) un "PET Baltija" (13,33%), "Aldaris" (13,33%) un Latvijas Alus darītāju savienība (6,67%), liecina informācija "Firmas.lv".

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Aldaris Baltija Saeima
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form