Uzturēšanās atļauju noformēšanā jāsamazina cilvēciskā faktora ietekme, uzskata IeM
Foto: Reuters/Scanpix

Kopumā uzturēšanās atļauju saņemšanas sistēma Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldē (PMLP) patlaban ir caurskatāma, taču iespējamās korupcijas gadījums liecina par nepieciešamību rast papildu risinājumus, lai pēc iespējas mazinātu cilvēciskā faktora ietekmi, norādīja Iekšlietu ministrijā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Ministrijas informācija liecina, ka pārkāpumu izdarījis PLMP klientu zāles darbinieks, kas šobrīd pārvaldē jau nestrādā. Tāpat PLMP informējusi ministriju, ka šajā konkrētajā gadījumā cilvēkam jau bija izsniegta termiņuzturēšanās atļauja uz pieciem gadiem. Saskaņā ar Imigrācijas likumu šī atļauja jāpārreģistrē katru gadu, un šajā procesā tika pārkāpta pārreģistrēšanas kārtība.

Lai šādas situācijas vairs neatkārtotos, ar PLMP vadību ir pārrunāta termiņuzturēšanās atļauju noformēšanas procesa drošības un caurskatāmības sistēmas uzlabošanas jautājumi. Patlaban Iekšlietu ministrija gatavo vadības uzdevumu PLMP un Drošības policijai (DP), kurā abām pusēm būs jāsagatavo priekšlikumi termiņuzturēšanās atļauju izsniegšanas un pārreģistrēšanas kārtības uzlabošanai.

DP ir atklājusi iespējamu korupciju PMLP saistībā ar nelikumīgu termiņuzturēšanās atļauju izsniegšanu un sākusi kriminālprocesu par iespējamu kukuļņemšanu, starpniecību kukuļošanā, kukuļdošanu un dokumentu viltošanu mantkārīgā nolūkā.

Izmeklēšanā DP konstatējusi, ka, neievērojot noteikto pieraksta un rindas kārtību, pretēji valdības noteikumos paredzētajai kārtībai PMLP amatpersonas palīdzēja nokārtot ārzemniekam termiņuzturēšanās atļaujas pagarināšanu. Šīs darbības organizēja Latvijas pilsonis, kurš darbojās kā starpnieks starp ārzemnieku un PMLP amatpersonām, saņemot par to materiālu atlīdzību.

Lai nodrošinātu šī pakalpojuma sniegšanu, starpnieks PMLP amatpersonām par pretlikumīgu darbību veikšanu solīja nodot kukuli. Bez tam starpnieks arī viltoja termiņuzturēšanās atļaujas pagarināšanai nepieciešamos dokumentus.

DP aizturēja starpnieku, bet divas dienas vēlāk viņš tika atzīts par aizdomās turamo par starpniecību kukuļošanā un dokumentu viltošanā mantkārīgā nolūkā. Vienlaikus divām PMLP amatpersonām šajā kriminālprocesā ir piemērots procesuālais statuss - persona, pret kuru sākts kriminālprocess.

Jau ziņots, ka pārvalde ir pārtraukusi darba attiecības ar vienu no darbiniekiem, par kuru tika saņemta informācija no DP.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Valsts drošības dienests Iekšlietu ministrija Imigrācija Pilsonība PMLP
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form