Saturs turpināsies pēc reklāmas

Foto: Briselē spoži uzmirdz 'skumjā' Rīgas egle

Foto: Briselē spoži uzmirdz 'skumjā' Rīgas egle
Foto: Publicitātes foto

Piektdien, 28. novembrī, plkst.18 pēc Briseles laika, Briseles Lielajā laukumā "Grand Palace" Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs (S) svinīgi iededza no Rīgas vesto Ziemassvētku egli, portāls "Delfi" uzzināja Rīgas pašvaldībā.

Jau vēstīts, ka kāda „Delfi" aculieciniece pauda sašutumu par Rīgas egles izskatu, rakstot, ka "Latvija ir viena no retajām zemām ar skaistiem mežiem un eglēm. Kāds izvēlējās "īpašu", daļēji nokaltušu egli ar skrajiem apakšējiem zariem kā īpašu lepnumu - sveicienu Briselei Ziemassvētkos un "īpaši" efektīgus rotājumus." Šo viedokli gan steigšus steidzās atspēkot Ušakovs, publiskojot fotoattēlus, kuros egle redzama, pušķota elektriskajiem rotājumiem.

Kā informēja Rīgas domē, piektdien egles iedegšanas pasākumā piedalījās arī Briseles mērs Ivans Maijers, Briseles pilsētas Kultūras vicemēre Karina Laljē, un Latvijas vēstniece Beļģijā Lelde Līce - Līcīte, kā arī simtiem pilsētas iedzīvotāju un tūristu.

Tradicionāli vairāk nekā simts gadu Briseles galvenā egle tika cirsta Ardēnas mežos, izņemot 2012. gadu, kad egli aizvietoja abstrakta skulptūra. Tādēļ šis ir īpašs notikums ne tikai šā gada Eiropas kultūras galvaspilsētai Rīgai, bet arī pašiem Briseles iedzīvotājiem.

Lai akcentētu tradīcijām bagāto Rīgas vēsturi, par egles rotājumiem izvēlēts latviešu etnogrāfijas mantojums un Rīgas simbolika - Māras krusts kā laimes simbols, kas tika izmantots, lai sargātu materiālo labklājību; atslēga, kas simbolizē leģendām apvīto Rīgas atslēgu; Rīgas ģerboņa sakrustotās atslēgas, kas gādā par aizsardzību, kā arī pats Rīgas vārds.

Ar Rīgas egles oficiālo atklāšanu, gaismas šovu un svētku gājienu sākas Briseles lielais ziemas festivāls Plaisirs D'Hiver - galvenais publiskais ziemas sezonas notikums Briselē, kas piedāvā gan plašu tirdziņu, gan arī dažādas citas ar ziemu un gada nogales svētkiem saistītas aktivitātes. Šogad Ziemassvētku tirdziņā līdz pat 4. janvārim Briseles iedzīvotājiem un viesiem būs iespēja iepazīties ar latviešu ēdieniem.

Source info

www.DELFI.lv


Lasi vēl