Uz meistardarbnīcu devos trejādā statusā – gan kā žurnāliste, kuras uzdevums ir atspoguļot savas jomas notikumus, gan kā praktizējoša astroloģe, kurai ikdienā palīdz gan rūnas, gan taro, gan kā ieinteresēta klausītāja, jo mācīšanās šajā lauciņā nekad nebeidzas. Katrai no šīm "lomām" ir savi secinājumi, ar kuriem secīgi padalīšos.

Meistardarbnīca apmeklētājas acīm

Ezotērikas interesentam, kurš pabijis ne vienā vien festivālā un saiešanā, protams, ir priekšstats par to, kā šādi pasākumi mēdz noritēt, un te nu jāteic, ka šis pasākums nelīdzinājās nevienam no iepriekš pieredzētajiem.

Pirmām kārtām jau pārsteidza vieta, kur tas notika, – Taro skolas "Aditi Geja" pagalmā uzslietā nojumē. Pie citas gaisa temperatūras un laikapstākļiem varētu teikt – teju ideāli: ar sabiedrisko un privāto transportu viegli sasniedzami, kaut pilsētā, tomēr svaigā gaisā...

Noteikti vēlos pieminēt pasākuma mājasmātes, taro un vikkas pasniedzējas Olgas Stepanovas viesmīlību – nudien, kurā pasākumā jūs kāds ir cienājis ar paša marinētām sēnītēm, "raganu" tējām un citiem pašdarinātiem gardumiem? Un, nē, tas nebija pieejams tikai meistariem un mediju pārstāvjiem – arī apmeklētājs varēja "Aditi Gejas" mājīgajā virtuvē atspirdzināties.

Taču ģimeniskā atmosfēra šajos pasākumos nav gluži galvenais. Galvenais ir nodarbības, lekcijas. Un te nu jāteic – kaut ko savai gaumei un interesēm atbilstošu varēja iegūt ikviens apmeklētājs. Tiem, kuri sašaubījās un neatnāca, protams, nevarēšu atskaņot visu pilnībā, tāpēc minēšu vien dažus "tīzerīšus", lai iezīmētu spektru. Tātad – kas tā spilgti aizķērās?

Izmantojot taro kārtis un īpašu meditāciju, iespējams izveidot tieši man un tieši šā brīža aktualitātēm atbilstošu "burvju eliksīru".

Taro izlikumā izkrīt visticamākais scenārijs, bet vienmēr paliek resurss, ar kuru notikumu gaitu var pamainīt.

Melnais mags, papalšinot, teiksim, tavu naudas kanālu, tam nepieciešamo enerģiju paņem no cita tava kanāla (teiksim, veselības), tāpēc tas notiek ātri, taču pēc mēneša tev var būt gan nauda, gan infarkts.

Karmiskais mezgls – tas ir tas, ko tev vajadzēja paveikt kopā ar kādu, bet kas kaut kādu iemeslu dēļ neizdevās. Kamēr nav atstrādāts, šis mezgliņš "berzējas" un lieki tērē tavu enerģiju.

Pagājušās dzīves mēs neatceramies, lai šajā dzīvē sastaptās problēmas nemēģinātu risināt ar jau iepriekšējās apgūtām metodēm un lai neievilktu līdzi "vecās" bailes no neizdošanās.

Cilvēki, kuri visu laiku dzīvo apziņā, ir nelaimīgāki, jo, lai ieraudzītu, kur gaida laime, ir jābūt vieglā transā.

Lai nekad netrūktu naudas, nevajag iztērēt pēdējo centu, pēc saulrieta un svētdienās nevajag aizdot un uz galda atstāt iekostu maizīti.

Ja vēlies algas paaugstinājumu vai cita resursa pieaugumu, normālais solis ir 15% vienā piegājienā!

Ja cilvēkam zeltneši ir dažādā garumā, šamanismā tas var nozīmēt, ka viņš ir pazaudējis daļu dvēseles.

Izklausās interesanti? Bija arī! Šeit tiešām pieminēju vien dažas tēzes, kas palika prātā.

Uz pasākumu atnācis žurnālists

Dodoties uz pasākumu, es sagaidīju iepazīšanos ar dažādām ārvalstu un Latvijas ezotērikas skolām. Ja ne lekcijā, tad vismaz kādu izdales materiālu formā, tomēr, acīmredzot, biju pārpratusi pasākuma pozicionējumu. Nekas, tas nav izšķirošais, interesanti tik un tā!

Dzīve ienes savas korekcijas – tas ir dabiski, tāpēc it kā nevajadzētu sūroties par to, ka daļai meistaru līdz pat pasākuma sākumam nebija skaidras uzstāšanās tēmas. Tomēr man kā žurnālistei būtu gribējies mazliet sagatavoties, lai kaut ekspresinterviju palūgtu (un šādu iespēju bija daudz, īpaši vakarā pirms pasākuma, kad neformālā tējas malkošanā varēja ar meistariem iepazīties).

Ja es uz šo pasākumu būtu ieradusies tikai kā žurnāliste, man, iespējams, netaptu skaidrs, tieši kādam sagatavotības līmenim pasākums ir domāts, un pieņemu, ka arī meistariem (turklāt no dažādām ezotērikas nozarēm!) nebija viegli izvēlēties tēmu un sarežģītības pakāpi. No otras puses – varbūt tieši tas, vai tu spēj runāt ar jebkuru auditoriju, norāda uz meistarību (vai – sliktākajā gadījumā – uz tās trūkumu)?

Praktiķe starp meistariem

Pēdējā prizma, kādā aplūkošu pasākumu, ir profesionālā – galu galā ezotērika ir mana galvenā nodarbošanās un mīlestība.

Ir brīnišķīgi, ka rodas iespēja viena pasākuma ietvaros sastapt nevis kādu vienu, bet daudzus meistarus, turklāt no dažādām valstīm. Tā ir lieliska iespēja tikties, mainīties pieredzē, papildināt savu instrumentu krājumu, turklāt Latvijas mērogā šis ir teju vienīgais pasākums, kura formāts to ļauj. Diezgan liels bija mans izbrīns, sastopot vien dažus Latvijas meistarus, kuri ne tikai novadīja savu nodarbību, bet arī veltīja laiku, lai noklausītos citus meistarus. Kā pietrūka? Informācijas, brīva laika, ciešamas gaisa temperatūras? Kaut kā cita? Katrā ziņā domāju, ka kolēģu klātbūtne meistarklasē ikvienam lektoram liek parādīt tiešām labāko un paceļ visa pasākuma latiņu kopumā. Jā, iespējams, tad apmeklētājiem pilnīgi bez priekšzināšanām būtu sarežģītāk, taču galu galā ieguvēji būtu visi.

Otrs secinājums – sen garām tie laiki, kad varēja iet dziļumā vienā šaurā nozarē un ar to iztikt. Jaunā laikmeta enerģijas prasa plašāku skatījumu, vismaz bāzes līmenī pārzināt vairākas nozares. Kaut vai tāpēc, lai šādās meistarklasēs varētu sekot līdzi tēmai. Jāatzīst, es no sirds nopriecājos, ka savulaik neapstājos pie astroloģijas, bet mācījos arī taro, rūnas u.c. Liela daļa manu kolēģu dara tāpat, un tas kopumā ceļ ezotērikas pakalpojumu līmeni.

Un trešais – ļoti patīkamais secinājums: Latvijā ezotērika nav ne atpalikusi, ne citādi zemākā līmenī par citzemju lektoru priekšā celto. Un ir vēl daudzi šīs jomas novirzieni, kur kaut ko aizraujošu iemācīties!

Lai nebūtu tikai vienpersonisks viedoklis, lūdzu dalīties iespaidos taro meistari Hilarionu, kura "Orākuls.lv" slejās atspoguļo šo tēmu un bija arī viena no lektorēm.

"Šāda tipa pasākums mani uzrunāja gan ar solītiem tematiem, gan ar starptautisku skatījumu. Uz meistardarbnīcu bija ieradušies gan tuvāki (Rīga), gan tālāki (Baltkrievija, Krievija, Lietuva) lektori. Temati dažādi, bet, protams, ka fokuss uz man tik ļoti tuvo taro tēmu. Mani ļoti uzrunāja Minskas pasniedzējas Irinas Šatohinas lekcija un veids, cik filigrāni viņa aprakstīja taro jauno arkānu savstarpējo sadarbību un kāda numeroloģiskā nozīme ir tieši tam, ka jaunie arkāni ir 56 – ne vairāk un ne mazāk. Vienlīdz aizrautīgi klausījos stāstījumus par taro prognožu korekciju, izmantojot kārtis, par taro sasaisti ar ēteriskajām eļļām un no sirds izbaudīju sava taro eliksīra tapšanas procesu. Kopumā esmu ļoti pateicīga Olgas Stepanovas dotajai iespējai te būt, klausīties un uzstāties pašai. Jau gaidu nākamā gada "Dzintara Latvijas" meistarklasi!"