Foto: DELFI / Josvydas Elinskas

Latvijas basketbola izlases galvenais treneris Luka Banki izvēlējies Pasaules kausam nepieteikt uzbrucējus Jāni Timmu un Mareku Mejeri, informē Latvijas Basketbola savienība (LBS).

Tādējādi kļuvuši zināmi tie 12 basketbolisti, kuri piektdien pret Libānu vedīs Latvijas valstsvienību tās pirmajā cīņā Pasaules kausa vēsturē.

Latvijas izlase uz Taivānu devās 14 basketbolistu sastāvā, tas nozīmēja, ka Banki pēc noslēdzošajiem pārbaudes mačiem ar Puertoriko (84:72) un Lietuvu (69:93) bija jāatsijā divi liekie, kuri trešdien uz Pasaules kausa norises vietu Džakartā nedosies.

"Esmu lepns paziņot 12 spēlētājus, kuri piedalīsies Pasaules kausa izcīņā. Viņiem stāv priekšā lieliska unikāla iespēja piedalīties augstākā līmeņa sacensībās. Zinu, cik grūti esam strādājuši gatavojoties. Diemžēl savainojumi ietekmēja darba procesu un atsevišķu spēlētāju sportisko formu. Tomēr esmu apmierināts ar visas komandas attieksmi un sniegumu, sākot ar mūsu medicīnas personālu un treneriem, kuri paveica apbrīnojamu darbu, lai sagatavotos gaidāmajam pārbaudījumam. Īpašs paldies Marekam Mejerim un Jānim Timmam, kuri līdz pēdējam palīdzēja komandai," teica Banki.

Savainojuma dēļ Timma varēja piedalīties tikai divās no sešām Latvijas izlases pārbaudes spēlēm.

"Esmu pārliecināts, ka izraudzītais sastāvs ir gatavs parādīt savu labāko sniegumu, lai pierādītu mūsu konkurētspēju," uzsvēra itāļu speciālists. "Visā darba procesā esam izstrādājuši mūsu komandas garu, stilu un identitāti, un centīsimies vēlreiz apliecināt, ka mūsu komanda atbilst šim basketbola līmenim."

Trešdien komanda dodas uz Indonēzijas galvaspilsētu Džakartu, kur piektdien, 25. augustā, plkst.12:15 pēc Latvijas laika debitēs Pasaules kausa izcīņā, spēlējot ar FIBA Āzijas zonas vicečempioni Libānas izlasi. Nākamās spēles H grupas turnīrā: svētdien, 27. augustā, plkst.16:30 ar Franciju un otrdien, 29. augustā, plkst.16:30 ar Kanādu. Latvijas valstsvienības spēles translēs TV3.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!