Latvijas Futbola federācijas kolektīvā vien negatīvas Covid-19 analīzes
Foto: F64

Ceturtdien, centralizēti veiktajās Latvijas Futbola federācijas (LFF) kolektīva analizēs Covid-19 pārbaudes nesušas negatīvus rezultātus. Turpinās pēc iespējas plašākas Latvijas futbola sabiedrības uzrunāšana un informēšana, aicinot izmantot iespēju veikt valsts apmaksātās pārbaudes, ziņots LFF mājaslapā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Savukārt publiskajā vidē Latvijas Futbola federācijas (LFF) jaunais prezidents Vadims Ļašenko, kā arī citi federācijas un futbola saimes pārstāvji dienu pēc paziņojuma par vajadzību veikt Covid-19 pārbaudes atklājuši, ka viņiem inficēšanās nav konstatēta.

Jau ziņots, ka saslimšana ar Covid-19 tika konstatēta LFF valdes locekļa amata kandidātam Guntaram Indriksonam, kurš pagājušās nedēļas piektdienā klātienē apmeklēja futbola federācijas kongresu. LFF vadība reaģēja, lūdzot visām kongresā iesaistītajām personām veikt Covid-19 pārbaudes.

Pagaidām publiskas ziņas par pārbaudēm, kurās konstatēta saslimšana, nav izskanējušas. Tā vietā bijuši tikai vairāki publiski paziņojumi par negatīviem rezultātiem.

"Varu atklāt, ka esmu saņēmis negatīvu rezultātu Covid-19 testā," sociālajā vietnē "Facebook" raksta LFF prezidents Vadims Ļašenko. "Vēlreiz aicinu visus tos, kuri to neizdarīja šodien, pārbaudīties, tādējādi rūpējoties gan par sevi, gan par apkārtējiem. Būsim atbildīgi un saglabāsim mieru!"

To pašu atklāja arī Saeimas sporta apakškomisijas vadītājs Sandis Riekstiņš, kurš kongresā pavadīja visas tā astoņas stundas, jaunās valdes pārstāvji Anastasija Kučinska un Jānis Engelis, kā arī futbola skolas "Metta" ģenerālsekretārs Ģirts Mihelsons.

Savukārt Latvijas futbola virslīgas klubs BFC "Daugavpils" ceturtdien veicis Covid-19 pārbaudes visam klubam. Analīzes ņemtas no augstākās līgas spēlētājiem, dublieru komandas futbolistiem, kā arī treneru korpusa pārstāvjiem. "Daugavpils" klubu vada jaunās valdes loceklis Nauris Mackevičs.

Vienība piektdien atklāja, ka visiem pārbaudītajiem cilvēkiem analīzes bijušas negatīvas.

Pēc pārliecināšanās par LFF kolektīva kopējo drošību LFF savus spēkus koncentrē LFF organizēto sacensību sanitārā protokola tālākai ievērošanai, sniedzot konsultatīvo un organizatorisko atbalstu virslīgas klubiem un to testēšanā, lai tuvākajās dienās nodrošinātu pēc iespējas drošākus apstākļus virslīgas čempionāta turpināšanai. LFF atrodas ļoti ciešā komunikācijā gan ar virslīgas pārstāvjiem, gan ar SPKC, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) un citu iesaistīto iestāžu profesionāļiem.

"Esam saņēmuši atzinīgus vārdus par 3. jūlija LFF kongresa organizēšanu un tajā nodrošinātajiem drošības apstākļiem," pauž LFF ģenerālsekretārs Edgars Pukinsks. "Esam gandarīti, ka LFF kolektīvā līdz šim pozitīvu analīžu nav bijis, taču tajā pašā laikā saprotam, ka tā ir tikai daļa no kopējās bildes. Tieši tāpēc aktīvi komunicējam ar mūsu biedriem, mudinot izmantot iespēju pārbaudīties, kā arī koncentrējam savus spēkus, strādājot ar virslīgas klubu pārstāvjiem. Gribam, čempionātam turpinoties, pēc iespējas samazināt jebkādus riskus, tāpēc ņemam vērā katru jauno informācijas vienību, ko iegūstam, un aktīvi veicam situācijas monitoringu."

Jau ziņots, ka ar Covid-19 saslimušais Indriksons pagājušajā piektdienā "Vidzemes" Olimpiskā centra stadionā apmeklējis arī spēli starp Jūrmalas "Spartaks" un "Valmiera" vienībām.

Tags

Vadims Ļašenko Koronavīruss Covid-19 Futbols Latvijas Futbola federācija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form