Šī ir pirmā reize, kad olimpiskās spēles notiek Dienvidamerikā, bet trešā reize, kad tās notiek Dienvidu puslodē. Riodeženeiro tiesības rīkot olimpiskās spēles ieguva 2009. gada decembrī, kad tā Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) sesijas balsojumā apsteidza Madridi, Tokiju un Čikāgu. Līdz finālbalsojumam netika Baku, Doha un Prāga.

Riodežaneiro kopumā tiks sadalīti 306 medaļu komplekti 31 sporta veidā, bet sacensībās piedalīsies vairāk nekā desmit tūkstoši sportistu no 207 valstīm. Pirmo reizi olimpiskajās spēlēs startēs sportisti no Kosovas un Dienvidsudānas, tāpat pirmo reizi olimpisko spēļu vēsturē tajā būs arī bēgļu izlase.

Olimpisko spēļu norise Riodeženeiro radījusi pretrunīgu reakciju, jo Brazīlijā ir ļoti augsts noziedzības līmenis. Tāpat vairāki pasaules līmeņa sportisti atteikušies no dalības olimpiskajās spēlēs Zikas vīrusa draudu dēļ.

Pasaules sportu pirms olimpiskajām spēlēm pāršalca milzīgs dopinga skandāls, kura centrā bija Krievijas sportisti. Daļa no Krievijas delegācijas tāpēc netika pielaista startam olimpiādē.

Portāls "Delfi" pirms "olimpiskā maratona" piedāvā ieskatu aktualitātēs pirms Rio spēlēm.