Foto: AFP/Scanpix/LETA

Mēs varam lepoties – beidzot esam to valstu lokā, kur sastopami ar "Michelin" zvaigznēm "rotāti" restorāni. Labi zinām, ka vienu zvaigzni par izcilu virtuvi saņēmis restorāns "Max Cekot Kitchen", zaļo "Michelin" zvaigzni par ilgtspēju – šefpavāra Ērika Dreibanta lolotā "Pavāru māja" Līgatnē, savukārt "Bib Gourmand" atzinība restorāniem "Snatch" (šefpavārs Sergejs Šiporovs), "Shoyu" (Jevgēņijs Rimašs) un "Milda (Māris Celitāns). Ko nobaudīt atzinību guvušajos restorānos, un pats galvenais – par kādu cenu?

Viena "Michelin" zvaigzne: "Max Cekot Kitchen" Rīgā


"Max Cekot Kitchen" – pirmais restorāns Latvijā, kam piešķirta "Michelin" zvaigzne. Lūk, ko par sevi stāsta restorāna saimnieki savā vietnē: "Prom no Rīgas vecpilsētas, bijušajā kokapstrādes rūpnīcā atrodas augstas klases restorāns. Vēsturiski industriālajā pilsētas daļā atrodas ar īpašu atmosfēru piepildīta brūnu ķieģeļu ēka ar vairāk nekā simts gadu vēsturi. Restorāna saimnieks un šefpavārs Maksims Cekots ar savu komandu atjaunojis autentiskas spirālveida trepes, iestādījis priedes un piestrādājis pie katras detaļas, lai vakariņu baudījums būtu īpašs un neaizmirstams. "Max Cekot Kitchen" ir ievērojami atšķirīgs no citiem Rīgas restorāniem." Maksims Cekots, kura vārdu nes restorāns savā nosaukumā, ir autors teju visam – no stilīgās atvērtā tipa virtuves līdz mēbelēm un traukiem. Katrā ēdienā ir neskaitāmi daudz radošu elementu: saldās, sāļās un skābās garšas papildina cita citu un līdzsvaro, to ideāli papildina brīnišķīgas mērces. Maksims savā pavārmākslā nepiemirst Latvijas kulinārās saknes: dažas tradicionālās receptes un garšas nokrāsas ir klātesošas tādos ēdienos kā pelēkie zirņi ar austerēm, pomelo un kolrābi. Bieži izmantoti pašmāju produkti, turklāt daudzus ēdienus Makss sagatavo pie viesu galda, tādēļ visticamāk, ka restorānā redzēsiet viņu sev līdzās, gatavojot, piemēram pesto no restorāna dārzā augušiem zaļumiem, ko pasniegt ar svaigi ceptu maizi.

Tikai trīs vakarus nedēļā šefpavārs un viņa komanda priecē viesus ar 10 kārtu sezonālu degustācijas ēdienkarti, kurai pēc viesu izvēles tiek piemeklēti īpaši izvēlēti vīni vai pašmāju gatavoti bezalkoholiskie dzērieni. Jauni ēdieni ēdienkartē parādās reizi trīs nedēļās, visa ēdienkarte, atbilstoši sezonalitātei, nomainās reizi divos mēnešos.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!