Foto: Shutterstock

Zaļie kokteiļi jeb smūtiji ir ļoti veselīgi, turklāt tie ir arī garšīgi. Jaucot zaļos kokteiļus, recepte jālieto samērā brīvi, neuztraucoties, ja kāda sastāvdaļa iztrūkst. Lai sajauktu perfektu zaļo kokteili, svarīgāk ir ievērot jaukšanas metodi un pamatprincipus, kas vienmēr nodrošinās labas garšas zaļo kokteili, raksta portāls www.elizabethrider.com.

Būtu vienīgi jāpiebilst, jo jaudīgāks būs blenderis, jo kvalitatīvāks būs kokteilis. Ar zemas jaudas blenderi atsevišķas zaļā kokteiļa sastāvdaļas nevarēs sasmalcināt vispār, piemēram zaļos lapu kāpostus (kale).

Kokteiļa zaļais pamats


Vispirms blenderī ieliec 2 - 3 pilnas saujas (2 - 3 krūzes) jebkādu zaļumu. Iesācēji var sākt ar maigajiem spinātiem vai romiešu salātiem. Spēcīgāka garša kokteilim būs, ja izmantosi zaļos lapu kāpostus, mangolda lapas, rukolu, kinzu, pētersīļus, piparmētras un jebkurus citus zaļumus, kas ir pieejami. Turklāt visus šos zaļumus var jaukt kopā jebkādās attiecībās. Lieliska zaļā pamata piedeva ir arī gurķi.

Augļi


Liec blenderī apmēram vienu krūzi ar augļiem.
Augļi
piešķirs kokteilim patīkamu smaržu, nelielu saldumu un skābumu, un balansēs zaļumu sīvumu, bet ne tikai, tie piešķirs kokteilim papildus antioksidantus un minerālvielas. Iesācējiem, iespējams, augļi būs vajadzīgi nedaudz vairāk nekā tiem, kas jau pieraduši dzert zaļos kokteiļus. Var izmantot jebkādus augļus un ogas, kas pieejami.
Banāni
un avokado kokteilim piešķirs īpaši maigu tekstūru. Kokteilim var pievienot arī pustējkaroti rīvētu citrusu augļu miziņu. Citrusu augļiem vispirms izspiež sulu, kuru pievieno kokteilim. Centies ievērot proporciju: vismaz divas daļas ar zaļumiem pret vienu augļu daļu, ar laiku cenšoties sasniegt attiecību - trīs zaļumu daļas pret vienu augļu daļu, tādējādi samazinot fruktozes daudzumu kokteilī.

Rieksti un sēklas


Nākamos blenderī liek riekstus vai sēklas, apmēram 1 - 2 ēdamkarotes jeb 6 - 8 riekstus. Rieksti un sēklas piešķirs kokteilim papildus barības vielas, labos taukus ieskaitot. Sēklās un riekstos esošās eļļas nodrošina eļļā šķistošo vitamīnu uzņemšanu, piemēram, vitamīna A, K, E un D. Sēklu vietā var pievienot arī dažus pilienus eļļu, ja vēlas. Riekstiem un sēklām jābūt svaigiem, negrauzdētiem. Visbiežāk izmanto linsēklas, čia sēklas, mandeles, valriekstus, bet tās var būt jebkādas sēklas un rieksti.

Šķidrums


Zaļumiem un augļiem uzlej ūdeni, apmēram ½ - 1 krūzi. Var izmantot arī koksriekstu ūdeni vai nesaldinātus riekstu pienus. Šķidrums palīdzēs blenderim visas sastāvdaļas sašķelt un sasmalcināt, peveicot brīnumu un sajaucot gardu kokteili. Ja nepieciešams, pievieno papildus šķidrumu.

Papildus saldums


Ja esi iesācējs zaļajos kokteiļos, iespējams, tu vēlēsies kokteili saldāku. Saldināšanai vari izmantot medu, kļavu sīrupu, agaves sīrupu, žāvētas dateles, papildus banānus.

Nelieli padomi


Centies iespēju robežās izmantot bioloģisko produkciju.

Kuļot kokteili, blenderi darbini apmēram 30 sekundes, pēc tam motoru nedaudz atdzesē. Ja asmeņi kļūs karsti, tie sildīs kokteiļa sastāvdaļas, tādējādi nogalinot dažas vērtīgas sastāvdaļas.

Karstā laikā kokteilī iekul ledus gabaliņus vai saldētas ogas.

Kokteiļa krāsa atkarībā no izmanotajām sastāvdaļām var būt ļoti dažāda, ne tikai zaļa. Nosaukums - zaļais kokteilis - attiecas nevis uz krāsu, bet uz "zaļu" dzīves veidu.

Piedāvājam 14 gardas un veselīgas kokteiļu idejas:

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!