Vistas karbonādes – gan pannā, gan cepeškrāsnī ceptas: 13 receptes vakariņām
Foto: Shutterstock kolāža

Karbonādes, neapšaubāmi, ir viens no latviešu iecienītākajiem gaļas ēdieniem. Ēdot ārpus mājas – lai tas būtu ceļmalas bistro vai glauns krogs –, vairumā gadījumu izvēle ir nemainīga: brangs karbonādes gabals komplektā ar salātiem un kartupeļiem. Lai remdētu kāri pēc sulīgas karbonādes, nebūt nav ik reizi jādodas uz kādu ēstuvi – sekojot "Tasty" padomiem, karalisku maltīti vari pagatavot arī mājās. Šoreiz piedāvājam 13 receptes gardām un sulīgām vistas karbonādēm dažādās garšu interpretācijās.

Vistas karbonādēm vispiemērotākās būs vistas filejas, bet šim nolūkam derēs arī atkauloti vistu šķiņķi bez ādas.

Lai karbonādes izceptos vienmērīgāk, tās vispirms gareniski sagriez uz pusēm un tad viegli paklapē ar gaļas āmuriņu. Lai maigā vistas gaļa nepārvērstos putrā, nepārcenties ar klapēšanu un āmura robainās puses vietā labāk izvēlies gludo. Gaļu klapēt būs daudz ērtāk, ja klapējamo gabalu iepriekš ieliksi polietilēna maisiņā – šādi gan darba virsmu, gan gaļas āmuru un arī virtuves sienas pasargāsi no šļakatām, kas mēdz iet pa gaisu šī porcesa gaitā.

Kad gaļas gabaliņi sagatavoti cepšanai, atliks vien, pārskatot "Tasty" piedāvātās receptes, izvēlēties tīkamāko panējumu, cepšanas veidu un piedevas.

Lai labi garšo!

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form