Piecas meļu izmantotas frāzes, kas var liecināt par izdomātiem stāstiem
Foto: Max Bender / cc

Ir teiciens, ka meliem īsas kājas, un lielākoties tā patiesi arī ir – taisnība agrāk vai vēlāk nāk gaismā. Visnepatīkamāk šādās situācijās parasti jūtas tie, kuri iepīti meļu stāstos un ticējuši skaistajam izklāstam. Kā raksta "Power of Positivity", daudzi meļi savas prasmes ir ļoti labi noslīpējuši, kamēr citi pārcenšas un atstāj zināmas šaubas par viņu teikto.

Tomēr arī meļi var būt ļoti dažādi. Kamēr vieni izmanto tautā sauktos baltos melus, lai aiztaupītu citiem pārdzīvojumus un sirdssāpes, citi aiz izdomātajiem stāstiem slēpj kompleksus un bailes. Vēl citus var dēvēt par patoloģiskajiem meļiem, vairāk par šiem cilvēkiem uzzini šajā rakstā. Savu fantāziju galaproduktus viņi citiem pasniedz kā vistīrāko un baltāko patiesību, nereti aizraujoties tik tālu, ka zudusi nosacītā līnija starp realitāti un izdomājumiem.

Lai meli noķertu nozieguma vietā, jābūt kritiskam klausītājam un sarunu biedram, komunikācijas laikā jāanalizē ne tikai otra sacītais, bet arī ķermeņa valoda un žesti. Vienmēr svarīgi pievērst uzmanību, ko stāsta cilvēka seja, cik saskaņots savās darbībās ir viss ķermenis, vai cilvēks nav sastindzis un, pats nemanot, neveic kādas nedabīgas kustības. Par dažādām citām niansēm, kas var palīdzēt cilvēku pieķert melos, uzzini šeit.

Kādā veidā viņiem bieži vien izdodas cilvēkiem likt noticēt savu iedomu stāstiem, lasi turpinājumā, kur minētas bieži izmantotas frāzes un psiholoģiski paņēmieni. Vērts gan piebilst, ka viņus var censties arī atmaskot, jo pārāk liela cenšanās pārliecināt arī vērtējama kā aizdomīga.

Source

DELFI Viņa

Tags

Attiecības Psiholoģija
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form