Pārvērtētais brīnumlīdzeklis – medus: kas tajā veselīgs un cik daudz drīkst lietot
Foto: Shutterstock

Ja sanācis ārā nosalt vai māc šaubas, ka varētu būt apslimusi, pirmais, pēc kā parasti tveram, ir kāda karstas tējas krūze ar kārtīgu deva saldā medus. Tomēr cik šis bišu produkts veselīgs, kā ietekmē mūs un vai tā lietošanā jāievēro arī mēri? Vaicājām uztura speciālistei Jeļenai Pavlovai.

Vispirms jāteic – medus ir viens no produktiem, kas palīdz dažādu veselības problēmu novēršanā. Tas stiprina imūnsistēmu un darbojas kā antioksidants, tāpēc tiek lietots profilaktiskos nolūkos. Dabīgais saldinātājs palīdz elpceļu saslimšanām un pat palīdz cīņā ar bezmiegu. Medus tautā zināms arī kā antiseptisks līdzeklis, ko izmanto brūču un apdegumu ārstēšanā, jo tajā ir vielas, kas iznīcina dažādas baktērijas un palīdz cīņā pret infekcijām. Noteikti vērts pieminēt arī to, ka skaistumkopšanas entuziasti atraduši veidus, kā šo saldeno bišu zeltu izmantot arī sava skaistuma veicināšanai.

Uztura speciāliste Jeļena Pavlova skaidro, ka medus pieder pie cukura avotiem, un, lai arī tam ir savi plusi, jāapdomā, vai šis bišu produkts uzturā netiek lietots pārāk daudz. "Tas ir vērtīgāks par cukuru, taču tā vērtība tiek pārspīlēta. Medus satur nedaudz vitamīnu, minerālvielu, augu fermentu, organisko skābju, toties daudz satur cukura – 100 gramos medus ir 82 grami cukura. Dienā vēlams nepārsniegt piecus procentus cukura no kopējās enerģijas jeb 25 gramiem. Līdz ar to var aptuveni aprēķināt, ka nav vēlams apēst vairāk par 25 g medus dienā (2 – 3 tējkarotes). Lietojot medu, jāierobežo cukura uzņemšana ar dzērieniem un citiem produktiem."

Tas ir vērtīgāks par cukuru, taču tā vērtība tiek pārspīlēta. Jeļena Pavlova, uztura speciāliste

Vaicāta, vai ir kādas cilvēku grupas, kam no medus lietošanas vajadzētu izvairīties, Pavlova teic, ka medu nedrīkst dot bērniem līdz viena gada vecumam. Tas tā ir tāpēc, ka medus var saturēt botulisma baktēriju sporas, kas ražo toksīnu, ar kuru zīdaiņa imūnsistēma var netikt galā. "Reakcija var būt ļoti smaga līdz pat letālam iznākumam," piebilst uztura speciāliste. Tāpat eksperte teic, ka medu nevar lietot, ja ir alerģija pret šo produktu vai ziedputekšņiem. Bet uzmanīgiem jābūt un jāierobežo medus lietošana arī cilvēkiem, kam ir palielināts svars vai paaugstināts glikozes līmenis asinīs.

Pirms ķeries klāt dažādu recepšu izmantošanai un sildošo dzērienu brūvēšanai, Pavlova atgādina: "Medus, lai nezaudētu savas īpašības, jāpievieno siltai, nevis karstai tējai, jo virs 60 grādu temperatūras daļa bioloģiski aktīvo vielu iet bojā, un medus uzturvērtība mazinās."

Tags

medus Veselīgs uzturs

Comment Form