Foto: DELFI

Valsts policija pirmdien, 6. decembra, vakarā arī Liepājā aizturēja Saeimas deputātu Aldi Gobzemu (LuK), kurš tādējādi trešo reizi dažu stundu laikā nonāk policijas iecirknī.

Kā liecina sociālajos tīklos pieejamais video, policija Gobzemu aizturēja Liepājas centrā.

Ziņots, ka Gobzems pirmdien, 6. decembrī, devās izbraucienā uz četrām pilsētām, nesaskaņojot pasākumus, kā to paredz likums "Par sapulcēm, gājieniem un piketiem". Politiskās partijas "Likums un kārtība" reklāma liecina, ka Gobzems bija plānojis nesankcionētus pasākumus rīkot Tukumā, Talsos, Ventspilī un Liepājā.

Gobzems sākotnēji aizturēts Tukumā, bet tad atbrīvots. Vēlāk viņš atkārtoti aizturēts Ventspilī. Politiķa ieraksti sociālajos tīklos liecina, ka pēc pulksten 20 viņš atbrīvots pēc atkārtotās aizturēšanas. Pēc tam Gobzems devies uz Liepāju, kur atkal aizturēts.

Kā iepriekš informēja Valsts policijas (VP) pārstāve Gita Gžibovska, par pārkāpumiem Tukumā, Talsos un Ventspilī pret Gobzemu kopā sākti deviņi administratīvo pārkāpumu procesi.

VP norāda, ka tāpat uzsākti vairāki administratīvo pārkāpumu procesi pret citiem nesankcionētās sapulces dalībniekiem un tiks vērtēta arī pārējo sapulces dalībnieku atbildība. Valsts policija aicina neapmeklēt šādas nesankcionētas sapulces un ievērot valstī noteiktās epidemioloģiskās prasības, lai nepieļautu vēl lielāku Covid-19 infekcijas izplatību risku, radot lielāku veselības apdraudējumu gan pašiem pasākuma apmeklētājiem, gan apkārtējiem.

Jau iepriekš Saeimā portālam "Delfi" atzina, ka deputātu aizturēt administratīvā procesa ietvaros var tikai ar Saeimas piekrišanu.

Satversmes 29. pants nosaka, ka Saeimas locekli nevar apcietināt, izdarīt pie viņa kratīšanas, ne citādi aprobežot viņa personas brīvību, ja tam nepiekrīt Saeima. Vienlaikus šis pants paredz, ka Saeimas locekli var apcietināt, ja to notver pie paša nozieguma pastrādāšanas.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!