Foto: LETA

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) ir pievērsis uzmanību bijušās Finanšu izlūkošanas dienesta priekšnieces (FID) Ilzes Znotiņas žurnālā "Ieva" paustajiem apgalvojumiem par 2018.gadā saņemtu kukuļa piedāvājumu un rīkojies atbilstoši kompetencei, sākot resorisko pārbaudi, informēja birojā.

Znotiņa pirms vairākām dienām publicētajā intervijā minētajam žurnālam norādījusi: "Pirmajā mēnesī FID amatā man tika piedāvāts kukulis, un mana rīcība bija vienīgā un pareizā tādā situācijā – kukuļa piedāvātājs ātri un skaidri saņēma rezultātu par šo piedāvājumu, un pēc tam nekad man vairs kukulis nav ticis piedāvāts."

Znotiņa plašāk minēto nekomentēja, tostarp, vai vērsusies KNAB. "Šī ir informācija, ar ko nevaru nekādā veidā dalīties. Viss izdarīts tā kā vajadzēja izdarīt, taču nekādas detaļas es diemžēl nevarēšu sniegt," uzsvēra Znotiņa.

Znotiņa FID (toreizējā Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas dienesta) vadītājas amatā stājās 2018. gada 1. jūnijā. Šogad viņai beidzās pilnvaru termiņš.

Znotiņa pieteicās FID priekšnieka atlases konkursā un uzvarēja. Valdība atbalstīja viņas virzīšanu iestādes priekšnieces amatā uz vēl vienu termiņu, taču Saeima noraidīja viņas kandidatūru.

Znotiņa trešdien apliecināja, ka, iespējams, varētu kandidēt atkārtoti uz FID vadītājas amatu.

"Nav jau jauns konkurss izsludināts un cik saprotu, tad ir iecere to darīt tikai pēc jaunā Saeimas sasaukuma. Es ļoti apzinos, ka varu kandidēt vēlreiz, un ļoti iespējams, ka to arī darīšu," norādīja Znotiņa.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!