Foto: DELFI

Latvijas tiesībsargājošās un drošības iestādes arī šogad 9.maijam gatavosies ļoti nopietni, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Rīta panorāma" sacīja iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (JV).Arī šogad 9.maijam gatavosimies ļoti nopietni

Viņš esot pārrunājis aktuālo drošības situāciju ar Valsts policijas un Valsts drošības dienesta vadību. "Mums nav kaut kādu precīzu indikāciju par provokācijām, taču tā situācija var mainīties, līdz ar to mēs gatavosimies ļoti nopietni," solīja ministrs.

Kozlosvkis piebilda, ka, tuvojoties 9. maijam, sabiedriskās drošības pasākumi var tika mainīti un pastiprināti līdz pat pēdējam brīdim.

Kā ziņots, 9. maijā Krievijā tiek svinēta bijušās Padomju Savienības uzvara Otrajā pasaules karā, kas Latvijai nozīmēja palikšanu okupācijā uz vairākām desmitgadēm.

Vēl daudzus gadus pēc Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas arī Latvijā daudzi krievvalodīgie 9. maijā rīkoja publiskas svinības, taču pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā šādi pasākumi tika būtiski ierobežoti un aizliegti, tajā skaitā nojaucot vairākus padomju varas uzbūvētus pieminekļus.

Neraugoties uz minētajiem ierobežojumiem un aizliegumiem, Latvijā ik gadu tiek fiksēti dažādi ar 9.maija svinēšanu saistīti pārkāpumi, tomēr agrāk, kad publiskas svinības bija atļautas, šādu pārkāpumu bija krietni vairāk.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!