Фото: DELFI

Politisko partiju apvienība "Jaunā Vienotība" (JV) vērsusies Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (KNAB) ar iesniegumu par slēptās priekšvēlēšanu aģitācijas vēršanu pret partiju apvienību, lūdzot pārbaudīt aizdomas par slēptās aģitācijas īstenošanu ar mērķi graut JV reputāciju un mazināt tās popularitāti priekšvēlēšanu aģitācijas laikā, portāls "Delfi" uzzināja politiskajā organizācijā.

Paziņojumā medijiem norādīts, ka pēdējos mēnešos medijos izskanējušajā informācijā, kas vērsta pret JV, ir "skaidri redzama profesionāla režija reputācijas un popularitātes bojāšanā priekšvēlēšanu aģitācijas laikā".

"Lielākā daļa apsūdzību ir publiskotas, par tām iepriekš neinformējot tiesībsargājošās iestādes, kas netieši norāda uz to, ka šo apsūdzību publiskošanas pamatmotīvs nav taisnības iegūšana, bet gan JV parādīšana negatīvā gaismā. Pat šobrīd, kad apsūdzības ir izskanējušas, iesniegumi no apsūdzētāju puses konkrētajās uzraugošajās un tiesībsargājošās iestādēs nav," norāda organizācijā.

"Šobrīd publiskajā telpā notiekošais ļoti atgādina iestudētu realitātes šovu, kurā katru nedēļu ir jauna sērija, šajā gadījumā – jaunas, nepierādītas apsūdzības pret partiju apvienību – ar mērķi to vājināt priekšvēlēšanu laikā," akcentē JV.

"Ir konstatējama arī īpaša laika – priekšvēlēšanu aģitācijas perioda – izvēle konkrēto ziņu un apsūdzību publiskošanai," uzsvērusi partijas " Vienotība" ģenerālsekretāre Signe Jantone.

Priekšvēlēšanu aģitācijas likuma 1. panta pirmās daļas 6. punkts nosaka, ka slēptā priekšvēlēšanu aģitācija ir priekšvēlēšanu aģitācija, par kuru saņemta samaksa un kuras apmaksātājs (atlīdzības devējs) pretēji šā likuma noteikumiem nav norādīts. Priekšvēlēšanu aģitācijas likuma 3. panta 1. daļa nosaka, ka slēptā priekšvēlēšanu aģitācija ir aizliegta, atgādina politiskā organizācija.

"Tāpat būtiska slēptas priekšvēlēšanu aģitācijas pazīme ir tā, ka informācija satur netiešu aicinājumu balsot "par" vai "pret" kādu politisko partiju vai deputātu kandidātu. JV uzskata, ka šobrīd notiekošais ir apzināta un mērķtiecīga slēpta priekšvēlēšanu aģitācija, kas vērsta pret partiju apvienību, un šīs aktivitātes nav saistītas ar informācijas publiskošanu sabiedrībai nozīmīgos jautājumos," akcentēts paziņojumā.

JV lūdz KNAB veikt pārbaudi, lai noskaidrotu iespējamos aģitācijas sponsorētājus un atbalstītājus, lai sauktu pie likumā paredzētās atbildības.

Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !