Foto: Publicitātes foto

Kultūras ministrija pieņēmusi lēmumu par infrastruktūras pirmās kārtas būvdarbu iepirkuma pārtraukšanu un sarunu procedūras sākšanu, ņemot vērā valsts budžetā pieejamo līdzekļu apjomu Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) infrastruktūras izbūvei.

Kā informēja ministrijas sabiedrisko attiecību speciāliste Annija Senakola, šāds lēmums balstīts ekspertu un būvniecības procesu uzraugošo institūciju rekomendācijās, ņemot vērā valstisku nepieciešamību projektu pabeigt līdz šā gada nogalei.

Šis ir juridiski korekts risinājums, kas vienlaikus ļauj ietaupīt valsts budžeta līdzekļus, kā arī pabeigt ēku līdz 2014.gadam, kad Rīga kļūs par Eiropas kultūras galvaspilsētu, jo mazina iespējamos riskus būvniecības nobeiguma posmā. Valstiskā atbildība saistīta arī ar Latvijas pirmo Eiropas Savienības prezidentūru 2015.gada pirmajā pusē, kad LNB ir plānota kā prezidentūras norises vieta, akcentēja Senakola.

Kultūras ministrija vērš uzmanību uz to, ka lēmums bija jāpieņem, lai nepalielinātu LNB projekta izmaksas.

Iepirkuma pārtraukšanu un sarunu procedūras sākšanu ar esošo būvdarbu veicēju Nacionālo būvkompāniju apvienību (NBA) par valstij izdevīgāko risinājumu atzinusi Latvijas Nacionālās bibliotēkas atbalsta biedrība, būvuzraugs "Hill International". Notikušas regulāras konsultācijas ar sabiedrību par atklātību "Delna", lai rastu kopīgu risinājumu situācijā, kad esošā iepirkuma īstenošana nav iespējama tā vairākkārtējas apstrīdēšanas dēļ, bet jaunu tik apjomīgu valsts iepirkumu sludināt nav iespējams ierobežoto būvniecības termiņu dēļ.

Jau ziņots, ka LNB infrastruktūras pirmās kārtas būvdarbu iepirkuma konkurss tika izsludināts divas reizes, kura laikā tika saņemtas trīs sūdzības. Sākotnēji LNB infrastruktūras objektu pirmās kārtas būvdarbu konkursā par uzvarētāju tika pasludināta AS "LX Grupa", kuras piedāvātā līgumcena bija 6 743 928 lati. Taču uzņēmums saistībā ar neatbilstību iepirkuma nosacījumiem vēlāk no konkursa tika izslēgts. Nākamo it kā saimnieciski izdevīgāko piedāvājumu iesniedza kompānija "Merks", kas pārsniedz to summu, kuru var atļauties veltīt LNB infrastruktūras iepirkumam.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!