Foto: Publicitātes foto/Alīna Čuprakova

Valdība pēc Kultūras ministrijas (KM) iniciatīvas otrdien, 12. aprīlī, lēma par papildu 382 500 eiro Eiropas Savienības (ES) finansējuma un 67 500 eiro valsts budžeta līdzekļu piešķīrumu Latvijas filmu industrijai, lai nozarē strādājošie vieglāk varētu pārvarēt Covid-19 pandēmijas izraisītās negatīvās sekas.

KM portālu "Delfi" informēja, ka šā gada 1. februārī valdība jaunu Latvijas pilnmetrāžas filmu un seriālu uzņemšanai piešķīra sešus miljonus eiro, tādējādi ar šodienas lēmumu par papildus finansējumu kino nozarei kopumā pieejami 6,45 miljoni eiro ES programmas "REACT-EU" finansējuma.

Šis KM piesaistītais finansējums ļaus izveidot kvalitatīvas, mākslinieciski augstvērtīgas Latvijas pilnmetrāžas filmas, kā arī oriģinālseriālus, ražošanas procesā saglabājot darbavietas nozarē strādājošajiem. Uzņemtie jaunie kino darbi veicinās plašāku kultūras pakalpojumu pieejamību pašmāju auditorijā.

Lai programmu īstenotu, Nacionālais kino centrs jau vērtē iesniegtos projektus, atlasot projekta sadarbības partnerus – filmu producentus (ražotājus), kuri projekta ietvaros varēs veikt 6–8 filmu un seriālu ražošanu.

NKC ekspertu padome veic projektu mākslinieciskās un profesionālās kvalitātes vērtējumu; projektu atlases un ieviešanas uzraudzību nodrošina Finanšu ministrijas padotības iestāde – Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA).

Šīs programmas ietvaros finansētie jaunie seriāli un filmas būs jāuzņem līdz 2023. gada beigām.

KM norādīja, ka Covid-19 pandēmijas izraisītā ārkārtējā situācija un ar tās izplatības ierobežošanu saistītie pasākumi Latvijā, līdzīgi kā citviet pasaulē, ir būtiski ietekmējuši kultūras un radošās nozares, kur strādājošo radošo personu un organizāciju darbība tikusi pilnībā apturēta.

Ministrijā norādīja, ka Latvijai pieejams "REACT-EU" finansējums, kura ietvaros paredzēts sniegt atbalstu kultūras un radošajām nozarēm krīzes seku pārvarēšanai gan tās laikā, gan arī pēc tās.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!