Foto: LETA

Krievija skaidri jādefinē kā viens no pamata izaicinājumiem un riskiem Eiropas stabilitātei un mieram, trešdien, 20. aprīlī, tikšanās laikā ar Vācijas ārlietu ministri Annalēnu Bērboku paudis ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV).

Ārlietu ministrijā portālu "Delfi" informēja, ka Bērboka bija ieradusies savā pirmajā vizītē Latvijā. Ministri pārrunāja Krievijas agresiju Ukrainā un NATO un Eiropas Savienības (ES) stingros atbildes soļus, stiprinot sankcijas pret Krieviju un turpinot visa veida palīdzību Ukrainai.

Rinkēvičs sacīja, ka, lai arī ES valstis ir darījušas daudz un sniegušas praktisku palīdzību, Ukrainai nepieciešams daudz plašāks atbalsts, tai skaitā jaunas militārās tehnikas piegādes. "Ir jāpastiprina arī sankcijas enerģētikas jomā, jāmazina atkarība no Krievijas gāzes un naftas. Jādara viss, lai Ukraina spētu noturēties pretī Krievijas agresijai," uzsvēra ministrs.

Ārlietu ministrs atzīmēja Vācijas neatsveramo lomu Eiropas drošības stiprināšanā un augstu novērtēja Vācijas sniegto atbalstu un militāro klātbūtni NATO austrumu flangā. Ārlietu ministrs uzsvēra, ka NATO samitā, kas notiks jūnijā Madridē, Latvija stingri iestāsies par pastāvīgas NATO spēku klātbūtnes nodrošināšanu reģionā.

"Tāpat būtu jāuzsver NATO atvērto durvju politika, bet Krievija skaidri jādefinē kā viens no pamata izaicinājumiem un riskiem Eiropas stabilitātei un mieram," sacīja ministrs.

Rinkēvičs akcentēja, ka Latvija ir kļuvusi par mītnes vietu neatkarīgajiem trimdas medijiem no Krievijas un vēlas turpināt ciešu sadarbību ar Vāciju, veicinot mediju brīvību un cīnoties pret dezinformāciju. Kā zināms, uz Rīgu ir pārcēlušies arī "Deutsche Welle" Maskavas biroja darbinieki.

Divpusējās attiecības ar Vāciju ministrs raksturoja kā teicamas. "Vācija ir uzticams sabiedrotais un draugs," sacīja Rinkēvičs.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!