Foto: Rīgas satiksme

Otrdien, 26. aprīlī, pulksten 9 ceļu no Rīgas uz Ukrainu sākuši 11 SIA "Rīgas satiksme" autobusi, ko pagājušajā nedēļā Rīgas dome lēma dāvināt Kijivai, portālu "Delfi" informēja Rīgas domē.

Atsaucoties fonda "Ziedot.lv" aicinājumam piepildīt autobusus ar ziedojumiem Kijivas iedzīvotājiem, rīdzinieki trijās dienās no 20. līdz 22. aprīlim saziedojuši vairāk nekā 50 tonnu humānās palīdzības.

Rīgas dāvinātos autobusus līdz Ukrainas un Polijas robežai nogādās brīvprātīgie "Rīgas satiksmes" šoferi. Vienu no 11 autobusiem ar saviem ziedojumiem Kijivas sabiedriskā transporta darbiniekiem piepildījuši "Rīgas satiksmes" darbinieki.

Rīdzinieki no 20. līdz 22. aprīlim vairākās vietās Rīgā varēja atstāt savu ziedojumus Kijivas civiliedzīvotājiem. Starp iedzīvotāju saziedotajām lietām ir dažādas pārtikas preces, higiēnas preces, tostarp mazuļu aprūpei nepieciešamais, kā arī pārtika dzīvniekiem un medicīnas preces. Kopējais kravas apjoms pārsniedz 5000 kastes jeb 50 tonnas.

Rīgas vicemērs Edvards Smiltēns (NA/LRA) īpaši uzsver, ka tas nav tikai domes vai "Rīgas satiksmes" darbs – tas ir visu rīdzinieku kopīgs veikums.

Kā vēstīts, pagājušajā nedēļā Rīgas dome nolēma dāvināt Kijivai 11 pašvaldības uzņēmuma "Rīgas satiksme" "Mercedes-Benz" markas sabiedriskā transporta autobusus, lai palīdzētu atjaunot Ukrainas galvaspilsētas sabiedriskā transporta parku.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!