Foto: Privātais arhīvs

Likumsargi šajās dienās gribēja atrisināt problēmu miermīlīgāk nekā tas iespējams, un rīkojās pārlieku demokrātiski, uzskata bijusī iekšlietu ministre Linda Mūrniece.

Viņa portālam "Delfi" uzsvēra, ka politiskiem paziņojumiem jābūt pārliecinošiem un tikai tad var prasīt atbildību no policijas.

"Domāju, ka policija ir gatava rīcībai. Šajās dienās gribēja atrisināt problēmu miermīlīgāk nekā tas iespējams un rīkojās pārlieku demokrātiski. Provokatoriem skaidri jāpaziņo, ka provokācijas tiks sodītas un sodīti arī tie, kas tajās piedalīsies. Policijas rīcībā ir arī tehniskie līdzekļi, ar ko izklīdināt nekārtības. Protams, pirmais uzdevums būtu nepieļaut to rašanos. Vienlaikus skaidri pasakot, ka policija rīkosies," sacīja Mūrniece.

Viņa pauda pārliecību, ka līdz piektdienai, kad Vecrīgā izziņoti protesta pasākumi arī ir pietiekami daudz laika, lai visi dienesti koordinēti strādājot, provokatorus un iespējamos nekārtību organizatorus atklātu un nedotu viņiem iespēju neko organizēt.

Jau ziņots, ka premjerministrs Krišjānis Kariņš (JV) sagaida iekšlietu ministres Marijas Golubevas (AP) skaidrojumu saistībā ar otrdienas notikumiem pie pieminekļa Uzvaras parkā. Arī partija "Konservatīvie" pieprasījuši Golubevas skaidrojumu, kā arī Kariņam sasaukt koalīcijas ārkārtas sadarbības sanāksmi par otrdienas vakarā notikušo, "Twitter" vēsta Saeimas deputāts Krišjānis Feldmans (K).

Notikušo nosodījis arī Valsts prezidents Egils Levits, norādot, ka "krievu pasaulē" dzīvojošo pulcēšanās pie Okupantu pieminekļa ir necieņa pret Latvijas valsti un latviešiem un Latvijas patrioti no tās stingri norobežojas.

Savukārt Golubeva saistībā ar notikumiem Uzvaras parkā pie okupācijas pieminekļa negrasās demisionēt, ministre pauda intervijā TV3 "900 sekundes". Viņa, ka Valsts policijas reakcija uz notiekošo otrdien Pārdaugavas pieminekļa pakājē varēja būt ātrāka.

Viņa norādīja, ka policija cilvēkus sākotnēji neaizturēja, jo tie vienkārši nolika ziedus, bet aizturēšanas sākās tad, ka sanākušie vakarā sāka uzvesties demonstratīvāk un izmantot Krievijas agresiju slavinošus simbolus. Neskatoties uz pārmetumiem, demisionēšanas iespējas Golubeva neizskata, jo uzskata, ka policija nodrošināja likumu ievērošanu.

Jau ziņots, ka otrdienas naktī policija lēmusi slēgt pieeju piemineklim Uzvaras parkā. Tas darīts, lai nepieļautu sabiedrības drošības, personu dzīvības, veselības un mantas aizsardzības apdraudējumu, iespējamas provokācijas un saasinājumus, kā arī maksimāli novērstu pārkāpumus.

Šāds lēmums pieņemts, ņemot vērā 9. maija un īpaši 10. maija notikumus, kas veicināja pulcēšanos Uzvaras parkā pie okupācijas režīma objekta, kas vistiešākajā veidā ir saistīts ar Latvijas okupācijas turpinājumu pēc Otrā pasaules kara un faktiski sabiedrībā tiek uztverts kā padomju režīma simbols.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!